Історичні події робочого тижня

15.06.2020, 09:20
Підписання угоди ОСО-2 - фото 1
Підписання угоди ОСО-2

Ця добірка могла бути повністю про Францію, але деякого різноманіття все ж вдалося досягти.

Сьогодні, в 1667 році, французький лікар Жан-Батист Дені зробив перше в світі успішне переливання крові. Лікар перелив близько 12 унцій овечої крові, відсмоктаної п'явками, 15-річному хлопчикові. Який вижив після цього.
Історичні події робочого тижня - фото 118532

17 червня 1789 року у Франції депутати третього стану Генеральних штатів, підтримані нижчими шарами духовенства і дворянства, проголосили себе Національними зборами.
Проведена після цього спроба їх розгону призвела до народного повстання 13-14 липня, взяття Бастилії і перемоги Великої французької революції (яка повалила монархію і встановила республіканський лад).
Історичні події робочого тижня - фото 118531

18 червня 1979 року СРСР і США підписали договір про обмеження стратегічних озброєнь ОСО-2.
Переговори перед підписанням цього документа тривали сім років. По суті це було продовженням переговорів по ОСО-1. Оскільки від результату переговорів залежала доля військової промисловості обох країн, до забезпечення і підготовки змістовної частини договору з американської сторони були залучені на конкурсній основі найбільші компанії і наукові установи військово-промислового комплексу.
Згідно з цією угодою вводилося обмеження на розміщення ядерної зброї в космосі. Її положення дотримувалися обома сторонами.

19 червня 240 року до нашої ери грецький учений Ератосфен Кіренський вперше в світі обчислив довжину земного меридіана. Його метод був заснований на одночасному вимірі висоти Сонця в Сієні (сучасний Асуан на півдні Єгипту) і в Олександрії, що лежать приблизно на одному меридіані, в момент літнього сонцестояння. Відстань між містами було відома (його вимірювали кроками спеціалісти-землеміри - гарпеданапти). І хоча є різні свідчення про результат вимірювань, 250 тисяч стадій (згідно Клеомеда) або 252 тисячі (приблизно 39690 кілометрів, за повідомленням Страбона і Теона Смірнського) - в будь-якому випадку підрахунок мав мінімальну помилку, оскільки справжня довжина екватора становить 40120 кілометрів.
А в 1999 році світ побачила перша версія (1.0 Beta) популярного донині шутеру Counter-Strike. Ігровий процес проходить у форматі розбитого на кілька раундів матчу між двома командами гравців, одна з яких грає роль «терористів», а інша - контртерористичного спецназу. Перед початком кожного матчу гравці вибирають «карту», на якій буде відбуватися битва. Команда може домогтися перемоги в раунді, просто знищивши всіх супротивників або виконавши певні завдання, які можуть відрізнятися для різних карт.
Історичні події робочого тижня - фото 118533

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: