Історичні факти: сьогодні Хорватія відзначає День перемоги і подяки вітчизні

05 серпня, 09:30
Транспарант з написом «Бурею до миру, дяка оборонцям», 5 серпня 2010 року, Загреб - фото 1
Транспарант з написом «Бурею до миру, дяка оборонцям», 5 серпня 2010 року, Загреб

Він відзначається в ознаменування перемоги хорватів у Війні за незалежність 1991-1995 років.

Саме 5 серпня, 1995 року, в ході операції «Буря», хорватська армія звільнила місто Кнін - столицю сепаратистського псевдодержавного просербського утворення на території Хорватії, так званої республіки "Сербська Краіна". Що привело до її ліквідації та фактичного відновлення територіальної цілісності Хорватії.

Свято встановлене в 1996 році. Через 12 років до вже згаданої назви свята були додані слова про "хорватських захисників", тому нині він називається Днем перемоги і подяки вітчизні і хорватських захисників. Центром щорічних урочистостей служить звільнене в 1995 році місто Кнін. Святкування починається з меси і покладання вінків на згадку про полеглих в Війні за незалежність Хорватії.

Історичні факти: сьогодні Хорватія відзначає День перемоги і подяки вітчизні - фото 124966
За годинниковою стрілкою від верхнього лівого кута: центральна вулиця Дубровника Страдун у руїнах під час облоги міста; пошкоджена Вуковарська водонапірна башта — символ стійкості хорватів у Війні за незалежність, увінчана їх прапором; бійці хорватської армії готуються підбити сербський танк; Вуковарське меморіальне кладовище; сербський танк Т-55, підбитий на шляху до Дрніша.

А продовжується парадами і концертами. Також в рамках святкування на Кнінській фортеці урочисто піднімається хорватський прапор. У святкових заходах беруть участь тисячі людей і вищі посадові особи Хорватії. Дякуємо хорватським братам за визнання незалежності України в числі перших держав і вітаємо їх з черговою річницею Перемоги у боротьбі за незалежність!

Історичні факти: сьогодні Хорватія відзначає День перемоги і подяки вітчизні - фото 124964

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: