Іпотека, дитячі садки та літній час: яким в Україні був тиждень, що минає?

07 березня, 21:05
Іпотека, дитячі садки та літній час: яким в Україні був тиждень, що минає? - фото 1

Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у випуску «Деталі. Коротко».

В Україні таки запустили дешеву іпотеку. Низькі відсотки на квартири обіцяв Президент Володимир Зеленський ще у 2019-му. Та програма запрацювала лише зараз. Скільки ж процентів треба переплатити за житло? Чим закінчився ремонт траси на Київ? Та чому цю ділянку перекрили? Про неймовірні знахідки – у «Деталях. Коротко».

Значно дешевше. В Україні запрацювала нова програма кредитів на квартиру – «Доступна іпотека». Тепер омріяне житло можна купити під 7 відсотків на рік. Нагадаємо, раніше було майже 20-ть. У мінфіні кажуть, умови кредиту – не змінилися. Кожен банк продовжує сам обирати – кому давати розстрочку, а кому ні. Максимальна сума іпотеки – 2 мільйони гривень. До кінця 2021-го уряд очікує – власне житло матимуть понад 5-ть тисяч українських сімей.

"Кредитити видають на 20 років, тому нам треба було, в першу чергу, завдання - ствроити такий довгострковий інтсумент. Іпотечний ринок має самостійно працювати в Україні", - говорить міністр фінансів України Сергій Марченко.

Малюків прийматимуть у садочки по-новому. Про це розповіли в міському департаменті гумполітики. За Постановою Кабміну, у дитсадки зараховуватимуть за чергою та на вільні місця. І за таким алгоритмом: спочатку братів і сестер дітей, які вже відвідують заклад. Далі – малечу робітників садка, що виходять на роботу. Наступна категорія – діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, та малюки із прийомних сімей. Ті, хто на обліку в службах у справах дітей. Потім малюки військових і зрештою – за місцем проживання.

"Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником закладу дошкільної освіти протягом календарного року, але добавлено – на вільні місця у порядку черговості. Тобто раніше не було прописано "на вільні місця", - пояснює завідувач сектору дошкільної освіти міського департаменту гуманітарної політики Оксана Турчина.

Україна хоче відмовитися від літнього часу. Вкотре. Та цього разу Верховна Рада навіть ухвалила новий закон. За ним, ми більше не переводимо стрілки годинників. Щоправда, проголосували лише у першому читанні. Попереду – повторний розгляд та підпис Президента. Якщо рішення таки підтримають, в Україні залишиться зимовий час – як зараз.

Дніпро долучиться до проєкту «Озеленення планети». 20 березня 2021 року у ста країнах світу мають висадити мільйон дерев. Взяти участь в акції запрошують усіх охочих. Потрібний інвентар видаватимуть на місці. Та де саме у Дніпрі з’являться нові саджанці – ще вирішують.

"Із місцевою владою ми остаточно узгоджуємо конкретні локації у нашмоу місті, де будуть проходити висадки. Ми плануємо також висадку десь у області, але також треба узгодити із лісництвами", - каже менеджер проєкту Марія Колповська.

Ножі, мечі та козацькі хрести. На Дніпропетровщині під час будування дороги знайшли унікальні артефакти. Усе почалося, коли комунальники взялися укладати трасу на Київ. І натрапили на рештки торговельних шляхів 18 століття. На цьому місці одразу стартували розкопки. Археологи знайшли дві тисячі речей. Кажуть, найстаршому предмету – 5 тисяч років. Усе знайдене показали громадськості і далі передадуть до історичного музею. А на дорозі тим часом тривають розкопки з експертизами.

"Велике будівництво дозволило зняти великий шар землі. Тобто воно відкрило саме ті ділянки, які до цього навіть неможливо було докопатись. Бо там десь приблизно було 2-3 метра треба було копати, щоб дійти до того культурного слою", - розповідає в. о. начальника служби автомобільних доріг в області Олександр Коломійцев.
"Ці пам’ятки, ці поселення залишили люди, які жили там постійно. Нам вдалося навіть дослідити постоялий двір того часу – 18 століття", - пояснює начальник дніпровської експедиції Дмитро Тесленко.

Таким наша команда запам'ятала тиждень, що минає. Якщо маєте чим поділитися, пишіть нам у соцмережах або телефонуйте на «гарячу лінію». Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у щоденних випусках «Деталей».

Телеграм: @tv_dnepr
Інстаграм: 34tv_dnepr
Гаряча лінія: (098)0000034

Поділитися: