"Інтерпайп" заявив про можливе різке зниження виробництва в II-III кварталі

26 березня, 15:42
"Інтерпайп" заявив про можливе різке зниження виробництва в II-III кварталі - фото 1

Через падіння цін на нафту, згортання активності споживачів і коронавірус.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор компанії Фаді Храйбе, наразі розглядається кілька прогнозів щодо подальшої роботи компанії.

«Сьогодні ми розглядаємо кілька сценаріїв роботи компанії в другому-третьому кварталах 2020 року. За нашими оцінками, зниження обсягів виробництва і продажів може скласти від 30% до 50%», — сказав топ-менеджер.


При цьому він уточнив, що серед основних чинників — падіння світових цін на нафту. У березні ціни обвалилися до мінімальних значень за останні 17 років, досягнувши 24–27 доларів за барель. При такій ціні видобуток в США стає нерентабельним. Нафтовидобувні компанії консервують свердловини, зупиняють видобуток. Результат — істотне зниження споживання труб. Щоб залишитися на ринку, що падає, важливою є конкурентна ціна, але продукція "Інтерпайп" обкладається митом у 32%. Низькі ціни на нафту також негативно впливають і на обсяги споживання труб на Близькому Сході. Багато споживачів уже повідомляють про перенесення тендерів на більш пізній термін, не підтверджують обсяги в другому півріччі. Другий не менш значимий фактор — скорочення споживання труб на внутрішньому ринку. Державна компанія "Укргазвидобування" повністю згорнула програму нарощування видобутку газу 2020. За словами Храйбе, "УГД" не виконала контрактні зобов'язання навіть за тендерами 2019 року: частина виробленої для держкомпанії продукції як і раніше знаходиться на складах компанії. Третій фактор — вплив коронавірусу на економіку Європи. Більшість європейських автобудівників уже оголосили про припинення виробництва на невизначений час. У зв'язку з карантином зупинені й інші промислові підприємства. Заморожені будівництва. На цьому тлі "Інтерпайп" очікує зниження європейського ВВП і як наслідок — скорочення споживання лінійних труб.

«В таких умовах наша задача — максимально зберегти людей і пройти цей складний період. Але ми повинні бути готові до найгіршого сценарію. Всі попередні кризи можна було оцінити, прорахувати з економічної точки зору. Криза, в яку світ входить сьогодні, не піддається раціональним оцінкам. З високою часткою ймовірності нам доведеться приймати непопулярні заходи, щоб зберегти компанію», — констатував гендиректор.


"Інтерпайп" входить у десятку найбільших у світі виробників безшовних труб, є третім за величиною виробником суцільнокатаних залізничних коліс у світі. У структурі компанії — п'ять промислових активів: "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)", "Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)", "Інтерпайп Ніко-Тьюб", "Дніпропетровський Втормет" і електросталеплавильний комплекс "Дніпросталь" під брендом "Інтерпайп Сталь".

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: