Капітальний ремонт та нові верстати: у школі №39 відкрито новий кабінет для уроків праці

У Дніпровській школі №39 мікрорайону Північний відкрито новий сучасний кабінет для уроків праці. Проект реалізовано компанією Інтерпайп з ініціативи народного депутата України Дмитра Кисилевського.

У новий клас праці придбано нове обладнання: фрезерний, токарний, точильний, заточувальний верстати, а також дрібний інструмент. Перед монтажем обладнання у приміщенні класу було проведено капітальний ремонт.

“Сьогодні кваліфікований електрик заробляє більше за багатьох представників офісних професій. Але через відсутність навчальної бази діти після школи йдуть у профтех швидше від безвиході, — каже народний депутат Дмитро Кисилевський, — Відроджувати престиж робітничих професій потрібно ще зі школи, де діти зможуть здобути навички роботи з обладнанням та інструментом. І потім усвідомлено вибрати професію, яка дозволить забезпечити себе і сім'ю. Сучасна технічна освіта для мешканців лівого берега — один із пунктів моєї передвиборчої програми. Працюю над подальшими кроками у цьому напрямі”.

Голова правління Інтерпайп НТЗ Сергій Костенко підкреслив, що підтримка цього проекту з боку компанії - інвестиція в освіту дітей, які згодом, цілком можливо, посилять її кадровий потенціал.

“Ми відчуваємо системний дефіцит кваліфікованих робітників на наших виробництвах, і розуміємо: якщо нічого не робити, у майбутньому проблема загострюватиметься. Адже діти вважають робітничі професії – нецікавими та неперспективними. Змінити ситуацію можна лише одним способом – дати дітям можливість «помацати» професії ще в школі, створити їм умови, які максимально наближені до сучасного робочого місця, навчити роботі на сучасних верстатах, хорошими інструментами”, - вважає Сергій Костенко.

Заступник міського голови Дніпра та директор Департаменту міськради з питань гуманітарної політики Ксенія Сушко зазначила, що міська влада має намір всіляко підтримувати подібні ініціативи, які підвищують рівень технічного оснащення шкіл та якість освітнього процесу.

“Це вже четвертий клас, відкритий у місті у рамках нашої співпраці. У кабінеті праці у 39 школі, обладнаному новими верстатами та укомплектованому сучасними інструментами, діти навчаються базовим технічним навичкам. Кожен відкритий кабінет обслуговує декілька шкіл. Місто і надалі поглиблюватиме співпрацю з Інтерпайпом для відкриття подібних кабінетів”, - заявила Ксенія Сушко.

Раніше з ініціативи народного депутата України Дмитра Кисилевського аналогічний кабінет праці було відкрито у школі №69 Дніпра. Крім того, відкрито дві лабораторії мехатроніки – у гімназії №3 та школі №129. Також у рамках проекту відремонтовано та оснащено новим обладнанням гурток ракетомоделювання в Індустріальному будинку дитячої творчості на Слобожанському проспекті.

Раніше ми псиали про те, що "Інтерпайп" допомагає лікарням Дніпра у боротьбі з коронавірусом.

Реклама

 

 

Андрій Замковий
Андрій Замковий Редактор Випускник журфаку ДНУ ім. Олеся Гончара. В ЗМІ працюю вже більше п’яти років. Починав із газетних публікацій, потім був редактором сайту новин. Із березня 2020-го — кореспондент “Деталей”. Люблю знімати сюжети про спорт, автомобілі та цікавих людей.

Реклама