Інфекціоніст розповів про три важливі симптоми Covid-19 у дітей

Інфекціоніст розповів про три важливі симптоми Covid-19 у дітей - фото 1

Помітили кашель, млявість і втому в дитини? Якщо ви батьки підлітка чи немовляти, будьте напоготові — це три найчастіших симптоми ковіду.

Діти переносять хворобу набагато легше, аніж дорослі. Але! Лікарі наразі все частіше мають справу із небезпечним синдромом, який може вразити дитину навіть через місяць після одужання.

Нині під наглядом професора Сергія Крамарьова — десятки маленьких пацієнтів із діагнозом "Covid-19". Інтерв'ю починає зі втішної звістки: епідемія серед дітей іде на спад. Тяжких випадків за останній місяць поменшало в кілька разів. Але втрачати пильність — зарано. Особливо батькам підлітків і немовлят.

Половина дітей, зазначає провідний інфекціоніст країни, хворіє безсимптомно. У інших — класична тріада проявів:

«Висока температура, сухий кашель, швидка стомлюваність. Covid-19 — це важке захворювання, яке вимагає уваги не тільки в перебігу гострих періодів хвороби, а й протягом шести місяців», — розповів завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, доктор медичних наук і професор Сергій Крамарьов.

Професора, як і його колег у всьому світі, непокоять ускладнення після хвороби, про які, упевнений Сергій Крамарьов, мусить знати якомога більше людей. Одна з-поміж таких "ковідних аномалій" — дитячий мультисистемний запальний синдром. Про нього експерт розповідає в інтерактивному проєкті "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова.

«Вважається, що вірус повністю не йде. Так, цей синдром виникає частіше за все не в гострому періоді, а через 2–4 тижні після нібито одужання дитини. Два, три, а то й чотири різних органи можуть уражатися при цьому синдромі, і діти, взагалі-то, дуже важко це переносять», — розповів завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, доктор медичних наук і професор Сергій Крамарьов.

Інколи в дітей стаються інсульти, інфаркти, бо вірус вражає судини. Не щадить Covid-19 і нервової системи.

«Діти стають плаксивими, дратівливими, у них втрачається увага, знижується пам'ять. Такі діти не можуть повноцінно, так як раніше, засвоювати той матеріал, який вони проходять під час навчання», — розповів завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, доктор медичних наук і професор Сергій Крамарьов.

Масово дітей від Covid-19 у світі поки що не вакцинують. Наразі деякі країни щеплять підлітків у межах клінічних досліджень.

Заради здоров’я дитини і спокою батьків інфекціоніст рекомендує навіть у разі безсимптомної хвороби перебувати під постійним наглядом педіатра. Корисні поради медиків можна знайти на YouTube-каналі Фонду Ріната Ахметова. Відео проєкту "Запитай у лікаря" переглянули вже понад 8 мільйонів разів.