Імунітет до коронавірусу та антитіла: що кажуть медики

Чи робити щеплення від коронавірусу, якщо у вас є антитіла? Що відбувається з імунітетом між першою і другою дозами? І чому взагалі їх роблять саме дві? Питань в українців сьогодні безліч. Відповіді на ці питання дав лікар-імунолог Олег Назар.

Вони не тільки рятують життя під час пандемії, а й навчаються. Професор Олег Назар проводить лекцію лікарям дистанційно. Тема актуальна як ніколи: бактерії, віруси, особливості імунного статусу. Запитань багато, відповіді науковця викликають зацікавленість медиків, бо щодня до них приходять пацієнти, які зараз морально збуджені через коронавірус. Ковідні паспорти, сертифікати вакцинації тощо. Інформація, що й досі не до кінця зрозуміла. Документи європейського зразка більш інформативні.

«Якщо ми говоримо про ковидні паспорти європейські, то там написано — хворів не хворів, рівень антитіл. Вакцинувався чи там є якісь протипоказання» — каже головний імунолог Національної медичної палати України Олег Назар.

В Україні такої деталізації немає. Хвилювання серед людей зашкалює. Поспілкуватися з ними безпосередньо Олег назар зміг завдяки Фонду Ріната Ахметова. Проєкт "Запитай у лікаря" дає можливість поставити запитання експертам онлайн щотижня. А раптом у людини є антитіла, чи треба робити щеплення?

«Що ми робимо? Чекаємо, доки вони впадуть. А от скільки їх має бути — до ладу ніхто не знає» — додає лікар.

Треба обов'язково проконсультуватися з сімейним лікарем. Ще цікавий факт. Що відбувається з організмом між першою і другою дозами? Чому саме двічі проходить вакцинація?

«Є період імунного мовчання. Локфаза. Організм отримав інформацію. Ввели щось. Чужорідна речовина. Антитіла з'являються на восьмий-десятий день. Це для людей з ослабленим імунітетом. А хто перехворів? А хто провакцинувався та отримав хорошу дозу антитіл? Їм якраз другу дозу краще відтягнути далі», — каже Олег Назар.

Та, звісно, відтермінувати введення другої дози самостійно пацієнт не може. Треба покладатися на професіоналізм лікарів. Поради від медиків — надважливі для людей. І завдяки Фонду Ріната Ахметова тисячі українців дослухаються до фахівців та отримують достовірну інформацію. За час роботи проєкту на діджитал-майданчиках обсяги сягнули близько 20-ти мільйонів.

«Ми дали можливість кожному в режимі онлайн задати провідним медичним фахівцям країни, а це, наприклад, імунологи, пульмонологи, інфекціоністи, наболілі питання та отримати розгорнуті відповіді, яким можна довіряти», — зазначає представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

І насамкінець — зміна штамів не вплине на лікування, каже медик. Як і раніше, лікуватимуть серцеву й легеневу недостатність. Тому треба бути уважним до себе і вчасно звертатися до фахівців.

Раніше ми писали про те, що 24 жовтня від коронавірусної інфекції в Україні вилікувалися майже 10 тисяч осіб (9783).

Реклама

Реклама