Хто і як створює в Україні Національну стратегію безбар'єрності?

02 березня, 14:22
Хто і як створює в Україні Національну стратегію безбар'єрності? - фото 1

До роботи долучилися вже понад 150 експертів з усієї України. Вони працюють у тематичних групах у шести напрямах. Пакет експертних пропозицій стане основою проєкту Нацстратегії безбар'єрного простору.

Опитування показали, що проблема бар'єрів турбує українців. Вона стосується майже кожного.

Наприклад, студенту чи літній людині важко влаштуватися на роботу. Батьки з дитячою коляскою або люди з інвалідністю не завжди можуть потрапити до магазину. А дитина в селі не може навчатися дистанційно через відсутність інтернету.

Усе це – бар'єри, які перешкоджають не тільки окремим людям, а й розвитку країни в цілому, переконані експерти. Тому виникла необхідність створення державної стратегії, яка буде націлена на комплексне вирішення цих питань.

Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору розробляють у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України. Її мета – зробити безбар'єрність новою суспільною нормою.

Координує роботу над стратегією міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів України під головуванням міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова.

До групи входять 11 міністрів, народні депутати України, представники Офісу Президента України, державних органів влади, Національного інституту стратегічних досліджень, громадськості та експертного співтовариства.

До розробки стратегії також приєдналися понад 150 експертів із різних регіонів країни. Вони працюють над конкретними пропозиціями в тематичних групах за шістьма основними напрямами:

  1. соціальна безбар'єрність;
  2. освітня безбар'єрність;
  3. економічна безбар'єрність;
  4. громадянська безбар'єрність;
  5. цифрова безбар'єрність;
  6. фізична безбар'єрність.


У роботі тематичних груп беруть участь представники органів державної влади, експертного середовища, профільних громадських організацій, благодійних фондів, бізнесу, науковці з різних регіонів України.

Аналітичну і технічну підтримку надають Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання і ГО "Безбар'єрність" за сприяння проекту ПРООН "Права людини для України".

Уже 4 березня проєкт Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору, сформований із напрацювань експертних груп, буде представлений на засіданні міжвідомчої робочої групи Кабінету Міністрів України.

Потім стартує широке громадське обговорення проєкту, до якого зможе приєднатися кожен охочий.

Фіналізований і узгоджений з усіма причетними органами державної влади документ передадуть на розгляд Кабміну. Нацстратегії планують затвердити в середині квітня 2021 року. Після цього розпочнеться її повномасштабна реалізація.

Раніше ми писали, що в Україні розробляють Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору.

Джерело: ДніпроОДА
Поділитися: