Хто допомагає Запорізькій області приготуватися до другої хвилі COVID-19?

28 серпня, 22:05
Хто допомагає Запорізькій області приготуватися до другої хвилі COVID-19? - фото 1

Розкажуть журналісти.

В Запорізькій області ушпиталено 150 хворих на коронавірус. До Дніпрорудненської лікарні таких хворих доправляють з п’яти районів регіону.

“В даний час поставлена задача при найгіршому сценарії розгорнути 300 ліжок для лікування хворих з цією інфекцією. У нас є прекрасне типове боксоване інфекційне відділення на 30 ліжок. Тобто, ми справляємося на базі інфекційного відділення”, - каже директор Дніпрорудненської багатопрофільної міської лікарні Юрій Абросімов.


Проте медики додають: ситуація може змінитися будь-якої миті. Тож для хворих з ускладненнями від SARS-CoV-2 готують палати та обладнання у відділенні інтенсивної терапії. Тутешнім апаратам ШВЛ переважно понад 10 років. Така ситуація нині у більшості лікарень регіону, кажуть чиновники.

“Обладнання, яке є саме в центральних районних лікарнях - воно не висококласне. Термін експлуатації його вже дуже тривалий, тобто вони підлягали ремонту. Ми ремонтували те, що було”, — сказала директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Вікторія Клименко.


Тепер у лікарнях Запорізької області будуть опановувати нове обладнання. Фонд Ріната Ахметова, спільно з компанією «Метінвест», передав державним медзакладам регіону 7 сучасних апаратів штучної вентиляції легень. Чотири з них встановлять у лікарні Дніпрорудного.

“Дана техніка дозволить рятувати життя буквально сьогодні. Вона виключає можливість людського фактора”, - пояснив директор з персоналу Запорізького залізорудного комбінату Віталій Хрол.


Розібратися в новому обладнанні лікарям допомагає інженер. Медики одразу діляться враженнями – нове обладнання готове до роботи без додаткових тестувань.

“Хороші враження. Вражає своєю компактністю, простотою в роботі. Тут мінімальний час потрібен для налаштування”, - поділився завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Руслан Соболєв.


Директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Вікторія Клименко вдячна Фонду за допомогу.

“Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за те, що вони першими, дійсно, на території Запорізької області відгукнулися і вже надали реальну допомогу”, - сказала Вікторія Клименко.


У межах програми "Рінат Ахметов. Порятунок життів" допомогу вже отримали державні медзаклади у 17 областях України.

“Всього Фонд передав державним опорним лікарням 106 апаратів ШВЛ і готується передати ще 98 одиниць вкрай необхідного сьогодні обладнання. Це найбільша допомога, яку медики України отримують від одного благодійника”, - сказала директорка програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.


Упродовж року на апаратах ШВЛ, наданих Фондом, допомогу зможуть отримати понад десять з половиною тисяч пацієнтів.

“Бог дасть пандемія закінчиться, цей коронавірус. Ці апарати будуть прекрасно обслуговувати тих пацієнтів, які будуть у нас взагалі присутні”, - резюмував Руслан Соболєв.

 

Поділитися: