Хлопець з синдромом Дауна переміг у Всеукраїнському змаганні з танців

Хлопець з синдромом Дауна переміг у Всеукраїнському змаганні з танців - фото 1

Його звуть Денис Гроц, він із Кривого Рогу.

У Всеукраїнському змаганні сучасного танцю, яке пройшло у Запоріжжі, взяли участь майже дві тисячі учасників з Києва, Одеси, Харкова, Кропивницького та інших міст. Вони танцювали хіп-хоп, хаус, денсхол, джаз-фанк, всі стріт-дисципліни.
Як виступав на великій сцені, Денис показав і нашій знімальній групі.

Денис підспівує усім композиціям впродовж тренування.
Його батько Роман в молодості захоплювався діджейством, тож любов до музики — родинне, — розповідає бабуся.

“У нас вдома музика завжди звучить. Він ще змалечку під музику щось там намагався танцювати”, — ділиться Лариса Павленко, бабуся Дениса.


У професійну ж студію танцю до тренера Альони Яковуннік прийшли два роки тому.

“Я танцюю хіп-хоп. Альона сказала: "Денис — молодець. І виступив нормально»”, — каже переможець танцювального конкурсу Денис Гроц.

Тренер розповідає: помітила, що Денис робить успіхи. Вирішила взяти його в команду. Жодних привілеїв чи полегшення завдань для Дениса не було. Виступав на рівні з усіма. Навіть судді не помітили, що один із учасників — особливий хлопець.

“Я їм сказала, що був серед усіх танцюрист з синдромом Дауна, всі такі: "Та ладно?". Ніхто навіть не помітив, коли судили, хоча судило 15 людей. Він був на рівні інших, його оцінили не з жалю, не через якісь особливості, а оцінили його виступ”, — каже Альона Яковуннік.


І оцінка — перше місце у категорії початківців серед дорослих "хіп-хоп соло". Сам Денис каже: навіть не хвилювався, просто танцював, бо йому це подобається.

“Ці люди і ці діти мають можливості, проходять ті ж самі стадії розвитку, що й звичайні діти. Просто їм треба трішки більше часу. Якщо з самого малечку займатися з такими дітьми, розвивати, то, звичайно, вони будуть закінчувати звичайні школи, вони можуть бути працевлаштовані”, — ділиться голова КМО "Сонячні діти Криворіжжя" Наталя Мельничук.


За статистикою генетичного центру, розповідає Наталя, щороку у Кривому Розі народжується 3–4 дитини із синдромом Дауна. В організації "Сонячні діти Криворіжжя" 50 хлопчиків та дівчаток різного віку. Близько половини з них ходять у звичайні школи, різні творчі гуртки та спортивні секції.

Юлія Стахальська

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама