Громади Дніпропетровщині зможуть змінювати розміри місцевих податків за спрощеною формою

Громади Дніпропетровщині зможуть змінювати розміри місцевих податків за спрощеною формою - фото 1

Начальниця управління департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ірина Журавльова розповіла про нові норми у Податковому кодексі України, які почали діяти під час воєнного стану.

В Україні спростили порядок регулювання місцевих податків та зборів на період воєнного стану. Зокрема тепер громади Дніпропетровщини зможуть змінювати розмір, а також встановлювати пільги на їх сплату тільки своїм рішенням. Раніше для цього діяла процедура, яка займала щонайменше три місяці. Про це повідомили на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Податковий кодекс України доповнили нормами, що діятимуть на період воєнного стану. Вони вже набули чинності. Тепер розмір місцевих податків і зборів регулюється набагато простіше. Це зробили, аби бюджет конкретної територіальної громади міг оперативно реагувати на зміни в економіці та вчасно наповнюватися в умовах війни», – зазначила начальниця управління департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ірина Журавльова.

Нагадаємо, що раніше для зміни місцевого податку необхідно було провести складну процедуру. Для цього було потрібно зробити аналіз впливу на економіку та підготувати проєкт, організувати його публічні обговорення, узгодити з Державною регуляторною службою. На все це витрачалося мінімум три місяці, а то й більше, сповістила Ірина Журавльова.

Громади Дніпропетровщині зможуть змінювати розміри місцевих податків за спрощеною формою - фото 218399

ФОТО: ДніпроОДА

«Уряд підготував ще один законопроєкт. Він дозволить приймати рішення про зміни ставок місцевих податків і зборів у будь-який час протягом року. А не лише до 1 липня, як це відбувається зараз», – відмітила Ірина Журавльова.

Вона додала, що у разі прийняття законопроєкту, під час війни нові ставки місцевих податків і зборів діятимуть за місяць після прийняття такого рішення. Наразі – тільки з початком наступного року.

Раніше ми писали про те, що як зареєструвати дитину у консульстві, навіщо та які документи для цього потрібні.

Також нагадаємо про те, що в Україні запустили чат-бот "Знайди рідних".

Реклама

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама