Греція, Болгарія, Франція, Німеччина: миколаївський розпис підкорює світ

Греція, Болгарія, Франція, Німеччина: миколаївський розпис підкорює світ - фото 1

Він не такий відомий, як петриківський. Утім, і не гірше. Миколаївський розпис підкорює світ. Тепер про нього знають у Греції, Болгарії, Франції та Німеччині. Останні півроку він посідає перші місця у міжнародних конкурсах.

Назву отримав від села Миколаївка Новомосковського району. Миколаївський розпис — на картинах, дощечках, скринях і навіть одязі.

Марина вже три роки викладає миколаївський розпис. І весь час бере участь у міжнародних конкурсах. У більшості з них дівчина посідала перші місця. За останні півроку про її творчість дізналися в Болгарії, Франції, Німеччині та Греції.

У міжнародних конкурсах беруть участь і її вихованці. Вони також представили роботи у Греції, утім в іншій категорії.

«З миколаївського розпису я була там єдина, і я посіла там перше місце. Це розпис зараз не дуже відомий в Україні, але, мені здається, що він стане дуже відомим завдяки своїй красі», — говорить Марія Горяна, яка вивчає миколаївський розпис.

Найскладніший з елементів — рваний мазок. Йому можна навчатися і не один рік.

Цей розпис відомий понад 300 років, — каже майстриня. Він старший за петриківський. Раніше його наносили на хатні скрині та інші предмети побуту. Зараз же малюнки копіюють. Чим же ця техніка відрізняється від петриківської?

«Якщо в декоративному розписі можна використовувати і птахів, і тварин, то миколаївський — це тільки рослинні орнаменти. І ще дуже важливе тло, на якому виконується малюнок, — тому що миколаївський розпис виконується на зеленому чи жовтому тлі», — каже заступниця директора Центру позашкільної роботи Оксана Єльник.

До того ж миколаївський розпис визнаний культурною нематеріальною спадщиною Новомосковщини.

А тим часом Марина з учнями вже готуються до наступного конкурсу, який пройде у США.