Гори сміття і сморід: у Дніпрі налічують майже півтисячі стихійних звалищ

01 квітня, 18:03
Гори сміття і сморід: у Дніпрі налічують майже півтисячі стихійних звалищ - фото 1

Пляшки, будівельні матеріали, одяг і навіть шини. І це далеко не все, що можна знайти на стихійних звалищах. Лише у Дніпрі їх майже півтисячі. А скільки за містом – складно й порахувати.

Сміття у лісосмугах, балках і навіть біля водоймищ. Хто повинен прибирати? А головне – відповідати за розкиданий непотріб? Дізнавалася наша журналістка Марина Положай.

Розташоване одне зі стихійних звалищ біля Слобожанської громади. Але про його існування, окрім місцевих, ніхто не знав, говорять комунальники. Тепер же, після звернення журналістів, обіцяють розібратися.

«Ми будемо шукати хазяїна цієї ділянки, будь то власник чи орендар — він повинен прибирати сміття на своїй території», — говорить начальник житлово-комунального господарства Слобожанської ОТГ Ігор Шаповалов.

Та шукатимуть не лише власника землі, а і тих, хто привозить непотріб. Комунальники кажуть, що вже звернулися до поліцейських громади. Ті тепер патрулюватимуть територію.

Ще одне звалище — на Лівобережному-3. На березі озера Куряче назбиралася купа сміття.

У міському департаменті екології кажуть, що цього року планують почистити озеро і зробити зону відпочинку. А поки шукатимуть власника сміття. Той повинен його прибрати і сплатити штраф.

«Буде складено протокол і відповідно накладено штраф, якщо це фізична особа — від 340 до 1360 гривень . У випадку, якщо це юридична особа чи фізична особа–підприємець — від 850 до 1700 гривень», — каже начальник управління охорони навколишнього середовища міського департаменту екологічної політики Ярослав Крисько.

Окрім штрафу, державна екологічна інспекція може нарахувати ще й збитки за засмічення природи.

«Навалене сміття, воно змінює певним чином ландшафт, утрамбовує ґрунт, щільність ґрунту збільшується, там жодним чином не можуть існувати рослини і тварини, забруднюється атмосферне повітря, і все це потрапить у воду, в ту воду, яку ми споживаємо», — зазначає доцентка кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Дніпровської політехніки Катерина Колесникова.

Лише у Дніпрі — щонайменше півтисячі стихійних звалищ. Фахівці закликають людей не смітити, а укладати договір на вивезення непотребу. Відтак його утилізуватимуть на спеціальних полігонах.

Поділитися: