Головні новини України за вихідні і сьогодні

23 березня, 20:03
Головні новини України за вихідні і сьогодні - фото 1

21—23 березня були актуальні COVID-19 і справа Катерини Гандзюк.

У суботу вранці пресслужба апарату Верховної Ради повідомила про те, що Парламент передав на час карантину клінічним лікарням міста Києва чотири своїх машини. Керівник апарату ВРУ В'ячеслав Штучний заявив, що автомобілі надійдуть для використання у службових цілях. Наприклад, для перевезення медичних працівників до місць роботи і проживання, а також для доставки необхідних медичних виробів і обладнання.
Двадцять першого березня вдень так званий "глава Республіки Крим" Сергій Аксьонов заявив, що на анексованому РФ півострові зафіксовано перший випадок зараження COVID-19. Захворів чоловік, який прибув із Франції. За словами Аксьонова, він перетинав "державний кордон РФ" в автомобільному пункті пропуску і не надав інформації про перебування в країнах, в яких зафіксовано коронавірус.
22 березня народний депутат України Сергій Вельможний спростував інформацію про виявлення у себе коронавірусу. Але водночас він підтвердив інфікування свого сина. Про це повідомив сам парламентарій в коментарі виданню "Українська правда".
Пізно ввечері Міністерство охорони здоров'я вперше винесло в офіційну площину можливість введення в Україні надзвичайного стану для боротьби з COVID-19. Facebook-сторінка відомства написала, що міністр Ілля Ємець виступає за введення цього правового режиму в Україні. Чи відбудеться це — скоро дізнаємося.
Також коронавірус нібито діагностували у ще одного народного депутата, члена фракції партії «Опозиційна платформа "За життя"» Олександра Лукашова. Перші тести парламентаря були негативні, однак у неділю, двадцять другого березня, прийшло підтвердження на COVID-19 з останнього забору біоматеріалу. Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на співрозмовників у депутатському корпусі.
Головні новини України за вихідні і сьогодні - фото 106556

Повернемося до суботи. Цього дня фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва повідомив на своєму офіційному сайті про смерть своєї директорки — Ірини Бекешкіної. Авторитетному соціологу було 68 років.
Головні новини України за вихідні і сьогодні - фото 106557

І на завершення — вранці 21 березня на сайті "Дзеркала тижня" вийшло інтерв'ю заступника Генерального прокурора України Віктора Трепака, яке було присвячено розслідуванню справи про напад на херсонську активістку і чиновницю Катерину Гандзюк, який призвів до її смерті.
У ньому колишній співробітник СБУ і нинішній працівник Офісу Генерального прокурора розповів багато цікавих деталей. Таких як вже давня наявність у правоохоронних органів інформації про перебування в Болгарії нещодавно екстрадованого Олексія Москаленка-Левіна. Перша зустріч з "Москалом"-молодшим після його затримання. Про можливу другу спробу усунути підозрюваного в замовленні нападу Владислава Мангера з посади голови Херсонської обласної ради. Про розслідування передачі в майже безкоштовну оренду Москаленку-Левіну прибережної бази відпочинку на території Херсонської області за тиждень до нападу на Гандзюк. Але окремо хочеться виділити інший момент.
Трепак заявив, що Ігор Павловський, який підозрюється в приховуванні відомої йому інформації про напад на К. Гандзюк, не виконав умови угоди зі слідством. За якою йому пом'якшили статтю з посередництва між виконавцями і організаторами + замовниками злочину до згаданої вище. За те, що він дасть свідчення на останніх. Чого він не зробив.
Це дає прокурорам підставу на скасування угоди і можливе повернення Павловському більш “важкої” статті. Разом із повним судовим процесом над ним у цій справі.

Головні новини України за вихідні і сьогодні - фото 106558
Ігор Павловський та вже засуджений керівник групи нападників на Катерину Гандзюк - Сергій Торбін

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: