Головні новини України за 4 лютого

04 лютого, 19:54
Головні новини України за 4 лютого - фото 1

Актуальними цього дня були правосуддя і політика.

Зранку видання "Українська правда" з посиланням на кілька своїх джерел в Кабінеті Міністрів повідомило про те, що нібито все ж готується переформатування уряду. Уже розпочалися співбесіди з кандидатами на посади міністрів і віцепрем'єрів, які проходять в Офісі Президента України.
Їх проводять президент Володимир Зеленський, його перший помічник Сергій Шефір, помічник Андрій Єрмак і прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
У Зеленського розглядають можливість поділу двох діючих міністерств: з Мінекономіки можуть виділити Міністерство агропромислового комплексу. А з Міністерства культури, молоді і спорту можуть виділити в окрему структуру Міністерство спорту.
Крім того у президента є запитання до кількох міністрів, наприклад, до міністра окупованих територій. Міністрів можуть або замінити, або посилити завдяки профільнмх віцепрем'єрам.
Питання оновлення уряду буде вирішуватися протягом найближчого тижня-двох.
Головні новини України за 4 лютого - фото 97733

Також сьогодні було опубліковано січневе опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке називається "Суспільно-політичні настрої населення". Один із тематичних блоків опитування стосувався довіри українців до нинішнього керівництва країни.
Лідером симпатій українців залишається президент Володимир Зеленський, йому довіряють 59% населення, а не довіряють — 32%. Але в грудні його показники були кращими: 67% довіряли і 25% не довіряли главі держави.
Головні новини України за 4 лютого - фото 97731

Вдень стало відомо, що Верховний Суд повернув ексдиректору Державного бюро розслідувань Роману Трубі його позов до президента Володимира Зеленського про визнання протиправним його звільнення. Суд повернув Трубі його заяву, оскільки в ній були об'єднані позовні вимоги, частина яких підсудна Верховному Суду як суду першої інстанції, а інша — Окружному адміністративному суду міста Києва. У постанові зазначено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Про це все йде мова в рішення суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Головні новини України за 4 лютого - фото 97730

І на завершення — Офіс Генерального прокурора України повідомив про підозру чотирьом бойовикам так званої "ДНР", які 24 серпня 2014 року брали участь у проведенні українських військовополонених через "коридор ганьби" в центрі окупованого Донецька. Під час руху колони наших бійців, полонених ворогом — їх ображали і били.
На цій підставі бойовикам інкримінують порушення ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 438 (участь у незаконних збройних формуваннях, жорстоке поводження з військовополоненими) КК України.
Наостанок в ОГП нагадали, що проведення подібних заходів порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року.
Головні новини України за 4 лютого - фото 97732

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: