Головні новини України за 23 січня

Головні новини України за 23 січня - фото 1

Сьогодні були актуальні фінанси, національна безпека і оборона, антикорупція, охорона здоров'я, а також - транспорт.

Вранці портал "Економічна правда" повідомив про плани уряду ініціювати зміни в податкове законодавство. За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, вони будуть направлені на зменшення податків і їх спрощення (ймовірно, мова йшла про їх адміністрування).
Таку заяву глава виконавчої влади зробив на "Українському сніданку" в Давосі, де зараз проходить Всесвітній економічний форум.
Головні новини України за 23 січня - фото 95822

Також сьогодні був опублікований новий рейтинг "Індексу сприйняття корупції" від профільної міжнародної організації "Transparency International". За підсумками минулого року, Україна втратила два бали у порівнянні з 2018 роком і повернулася на рівень 2017-го, зайнявши 126-е місце з 180 можливих.
За інформацією виконавчого директора українського відділення "Transparency International" Андрія Боровика, такий невтішний результат був забезпечений методологією дослідження і діями української державної влади. "Індекс сприйняття корупції" враховує дослідження за останні два роки. З початку 2017 роки влада намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала штучні законодавчі обмеження. Також на показники України впливала політична ангажованість НАЗК і провальна судова реформа.
А по цьому року українська "Transparency International" надавала владі 12 рекомендацій, які могли б поліпшити показники України в "Індексі сприйняття корупції". Але станом на кінець року, було виконано або частково виконано лише 6 з них, і ті в останньому кварталі 2019-го. Решта 6 кроків до поліпшення результатів України, на думку антикорупційних активістів, такі - проведення реформи, яка дозволить сформувати незалежну і професійну судову владу; забезпечення повної незалежності і спроможності антикорупційних органів; позбавлення Службу безпеки України повноважень у сфері протидії економічним і корупційним злочинам; підвищення ефективності систем запобігання політичній корупції; введення відкритого і підзвітного процесу приватизації державного майна.
Головні новини України за 23 січня - фото 95824

Вдень портал "Економічна правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна" повідомив про те, що прем'єр-міністр Гончарук трохи поспішив із заявою про майбутню передачу АТ "Укрзалізниця" в управління на 10 років оператору німецької залізниці "Deutsche Bahn". За інформацією міністра інфраструктури Владислава Криклія, мова йде про залучення менеджменту "DB" для співпраці і розвитку "Укрзалізниці" в якості радників при українському транспортному міністерстві. Але з можливістю зміни їх статусу в майбутньому.
Про це чиновник заявив в кулуарах "Українського сніданку" в Давосі, де зараз проходить Всесвітній економічний форум.
Головні новини України за 23 січня - фото 95821

Далі міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв'ю одному з національних телеканалів пояснив майбутні два призови в армію з 18 років, коли в минулому році хлопців забирали в армію з двадцяти. За його словами, в цьому році з 18 років в армію братимуть добровільно. І тільки з двадцяти років - обов'язково.
Головні новини України за 23 січня - фото 95823

І на завершення - Україна почала проводити заходи спрямовані проти проникнення в країну невідомого виду коронавируса з Китаю, який вже був зафіксований в РФ і Білорусі.
Співробітники лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я і члени екіпажів прибуваючих з Китаю літаків будуть опитувати пасажирів, виявляти і перевіряти людей з поганим самопочуттям. Про це заявив виконуючий обов'язки гендиректора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.
Головні новини України за 23 січня - фото 95825

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Реклама