Головні новини України за 20 лютого

Головні новини України за 20 лютого - фото 1

Актуальними сьогодні були охорона здоров'я та справи Катерини Гандзюк і Павла Шеремета.

Сьогодні до України прибули наші співвітчизники, яких евакуювали з охопленого новою коронавірусною пневмонією китайського міста Ухань. Деталі ми зібрали у двох тематичних новинах — тут і за цим посиланням.
Головні новини України за 20 лютого - фото 100857

Вдень Міністерство інфраструктури України повідомило про те, що зареєструвало законопроєкт, який повинен звільнити внутрішні авіаперевезення від сплати податку на додану вартість. За інформацією пресслужби відомства, це дозволить знизить середню вартість квитка на 13,5%.
І дозволить підвищити міжобласну мобільність українців.
Головні новини України за 20 лютого - фото 100861

В обід прийшла новина з розслідування справи про напад на херсонську чиновницю й активістку Катерину Гандзюк, який призвів до її смерті.
Ознайомлене з ходом розслідування Служби безпеки України джерело повідомило журналістам, що інформація про контакти адвокатів підозрюваного в замовленні нападу глави Херсонської обласної ради Владислава Мангера з підозрюваним в організації злочину Олексієм Москаленко-Левіним нібито підтвердилася. Такий висновок зробили експерти після аналізу опублікованого 27 березня 2019 року агенцією журналістських розслідувань "Slidstvo.Info" відео, на якому людина зі зміненим голосом розмовляє з Москаленко-Левіним. У ході бесіди останній розповідає про роль у нападі іншого передбачуваного замовника — колишнього заступника голови Херсонської ОДА Євгена Рищука.
Висновок експертизи нібито такий — за звуковими фільтрами ховається голос адвоката Мангера і депутата Херсонської міської ради Дмитра Ільченка.
Разом з ним нібито також був інший адвокат Мангера і, за інформацією ЗМІ, соратник Москаленко-Левіна — Андрій Мурашкін.
У результаті маємо двох адвокатів офіційно підозрюваного в замовленні нападу, які приїжджають до підозрюваного в організації злочину. І після цього в мережі з'являється відео, на якому ймовірний організатор викриває в замовленні нападу зовсім іншу людину. Для чого був цей вояж до Болгарії — висновки робіть самостійно.

 

Дмитро Ільченко, Андрій Мурашкін, Олексій Москаленко-Левін, Владислав Мангер та Євген Рищук

І на завершення — прокурор у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета змінив свою позицію стосовно зросту Андрія Антоненко, що може довести його непричетність до злочину.
Раніше Сергій Зузак не визнавав існування експертизи, яка вказує на явну невідповідність зросту Андрія Антоненко і чоловіка з камер відеоспостереження. Також він зовсім відкидав цей параметр в дебатах із захистом.
А сьогодні, під час розгляду судом чергової апеляції на арешт Антоненко, він усе ж зізнався в існуванні такої експертизи. Але нібито є ще один документ, який підтверджує версію слідства в цьому аспекті. І вже цього року була зроблена ще одна експертиза, але вона виявилась безрезультатною — фахівці не змогли визначити зріст нібито Андрія Антоненко на записі камери відеоспостереження.
Апеляційний суд міста Києва зобов'язав прокурора принести висновок про зріст зафіксованого відеоспостереженням чоловіка на наступне засідання. Яке пройде 2 березня.
Головні новини України за 20 лютого - фото 100862

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама