Головні новини України за 18-20 січня

Головні новини України за 18-20 січня - фото 1

У ці дні були актуальні національна безпека і оборона, права людини і фінанси.

В ніч з п'ятниці на суботу видання "Українська правда" повідомило про те, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук висловив намір ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Якщо в її структурі будуть виявлені будь-які корупційні схеми. Про це глава виконавчої влади написав на своїй сторінці в Twitter.
Головні новини України за 18-20 січня - фото 95231

Трохи пізніше, все ще вночі, агентство "Укрінформ" повідомило про те, коли буде запущена нова програма МВФ щодо фінансування нашої країни. Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що для отримання 5.5 мільярдів доларів Україна повинна виконати якісь "попередньо встановлені умови".
Головні новини України за 18-20 січня - фото 95226

Вранці суботи були опубліковані результати візиту співробітників секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників громадської організації "Український центр запобігання катуванням" до Київського слідчого ізолятора. Перевірка виявила ряд суттєвих порушень вимог законодавства в сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту. А серед ув'язнених є конфлікти, які можуть привести до тяжких наслідків (зокрема, до масових заворушень).
Головні новини України за 18-20 січня - фото 95227

Вже в неділю Державна прикордонна служба повідомила про те, що не пустила в Україну групу акторів з країни-агресора - Російської Федерації. За інформацією видання "Українська правда", в цю групу входив Сергій Колесников, якому заборонили в'їзд за відвідування анексованого Криму не через адмінкордон між півостровом та Херсонською областю. Разом з ним була Лариса Удовиченко, Андрій Бутін і особа, що їх супроводжувала, які не змогли пояснити мету свого візиту в Україну.
Разом з ними повинен був бути Марат Башаров, але він не прилетів. Що не завадило заочно виписати йому також заборону на в'їзд в нашу країну.
Головні новини України за 18-20 січня - фото 95233

Також на вихідних було опубліковано інтерв'ю заступника голови державного концерну "Укроборонпром" Мустафи Найєма, яке він дав "Радіо Свобода". У ньому чиновник повідомив про те, що державне оборонне замовлення на 2021 рік сформують на інших принципах - більшу його частину розсекретять. Такі зміни передбачені в новій системі закупівель, до розробки якої "Укроборонпром" залучав Міністерство оборони і Мінекономіки. Документ вже пройшов перше читання у Верховній Раді.
Розсекречення хоча б частини державного оборонного замовлення дозволить підвищити громадський контроль за ним і виявлення фактів корупції при його реалізації.
Головні новини України за 18-20 січня - фото 95230

І на завершення - сьогодні, 20 січня, в Херсонську область заїхав великий десант співробітників Офісу генерального прокурора і Служби безпеки України. Для проведення спецоперації з метою припинення діяльності злочинної організації, яка залякувала та нападала на жителів регіону, а також - знищувала їх майно.
Повідомили про підозру і затримали ймовірного керівника організації, колишнього помічника народного депутата України попередніх скликань - Ігоря Павловського. Який проходить у справі про вбивство херсонської активістки і чиновниці Катерини Гандзюк як особа, яка приховала відомі йому обставини злочину від правоохоронних органів. За даними видання "Дзеркало тижня", повідомлення про підозру отримали 9 членів злочинної організації. Яка в області пов'язується з відомими бандитами - молодшим і старшим Москаленко, за плечима яких доведена серія вбивств таксистів. Молодший Москаленко також проходить у справі Гандзюк, як ймовірно причетний до організації нападу на неї.
Крім того, було проведено ряд обшуків - з метою виявлення додаткових доказів у кримінальному провадженні за фактом нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк. За інформацією СБУ, слідчі дії пройшли у всіх можливих замовників злочину - нинішнього голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, колишнього заступника голови ОДА Євгена Рищука і екс-керівника області Андрія Гордєєва.

На третьому зображенні - Ігор Павловський, Андрій Гордєєв, Євген Рищук та Владислав Мангер.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Реклама