Головні новини України за 16 січня

16.01.2020, 19:52
Головні новини України за 16 січня - фото 1

Сьогодні були актуальні національна безпека і оборона, політика, а також - курс валют.

В першу чергу стало відомо про те, що офіційний курс гривні до долара знову став менше 24 гривень. Національний банк на 16 січня встановив його на рівні 23 гривні 98 копійок за долар.
А по відношенню до європейської валюти українська гривня дещо знецінилася - 26 гривень 72 копійки за 1 євро (при курсі в 26 гривень 68 копійок ще вчора).
Про це повідомив сайт банківського регулятора.
Головні новини України за 16 січня - фото 94630

Далі сайт ГО "Центр протидії корупції" повідомив про те, що парламент хоче наділити Національну гвардію, підпорядковану Міністерству внутрішніх справ, надзвичайними повноваженнями - статусом суб'єкта системи військової розвідки, з таємним бюджетом і агентами за межами України. Антикорупційні активісти відзначають, що оскільки більшість розвідувальної інформації і діяльності буде поза прокурорським контролю - ця паралельна система отримає надпотужний і неконтрольований інструмент впливу.
Зараз виняткова компетенція по військовій розвідці знаходиться у розвідувального органу Міноборони. Президент в своєму законопроекті № 2412 пропонував додати до суб'єктів військової розвідки окремі військові частини та органи управління військової розвідки Збройних Сил. Однак, Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВРУ вирішив доповнити цей перелік ще і підрозділами Національної гвардії України.
Головні новини України за 16 січня - фото 94633

Вдень агентство "Укрінформ" передало позицію глави фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давида Арахамії з приводу так званих "плівок Гончарука" (на яких нібито прем'єр-міністр називає себе повним профаном в економіці, а також - дає схожі оцінки розуміння економічної ситуації президентом Зеленським). Народний депутат назвав записи фейком.
Коментуючи інсинуації навколо можливої відставки Олексія Гончарука з посади прем'єр-міністра, парламентарій сказав, що немає підстав змінювати склад уряду через " якісь плівки, які нарізані незрозуміло ким, незрозуміло для чого".
Головні новини України за 16 січня - фото 94632

І на завершення - президент України Володимир Зеленський змінив призовний вік в Україні. В цьому році в армію будуть забирати громадян у віці від 18 до 27 років. Коли в 2019 році в армію призивали з 20 років.
Відповідний документ був опублікований на сайті глави держави.
Головні новини України за 16 січня - фото 94631

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: