Головні новини України за 1-3 лютого

Головні новини України за 1-3 лютого - фото 1

Актуальними на вихідних і сьогодні були охорона здоров'я, політика, правосуддя, свобода ЗМІ.

В першу чергу адвокатське об'єднання "Ореховський і Коломієць" на своїй сторінці в Facebook опублікувало відео, яке, на їхню думку, доводить непричетність до смерті журналіста Павла Шеремета однієї з підозрюваних - "розвідниці" Яни Дугар.
Їх версія грунтується на: 1) порівняння матеріалів з київської камери відеоспостереження, якій вдалося зафіксувати в одному і тому ж місці спочатку разом нібито Антоненко і Кузьменко, а після них і Дугар; 2) Експертизі зросту Юлії Кузьменко; 3) Самостійному виміру зросту Яни Дугар.
Експертиза визначила зріст Кузьменко значенням в 165 сантиметрів. Самостійне вимірювання зросту Дугар показало 175 сантиметрів. А при зіставленні кадрів відеоспостереження виявилося, що розвідниця приблизно того ж зросту, що і жінка, в якій поліція бачить Юлію Кузьменко. Різниця в 10 сантиметрів, як у Андрія Антоненко і чоловіка, в якому поліція його бачить.


Вранці 1 лютого видання "Українська правда" з посиланням на програму "Свобода слова" телеканалу ICTV повідомило про те, що в нашій країні розробляють власну систему для тестування на наявність у людини коронавірусу. Про це розповів секретар Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова. Також він підкреслив, що як тільки в Україні з'явиться якась ситуація, яка вимагатиме реакції, то влада зможе вжити необхідних заходів моментально.
Головні новини України за 1-3 лютого - фото 97527

Сьогодні в Києві пройшла зустріч президентів України і Туреччини - Володимира Зеленського та Реджепа Тайїпа Ердогана.
Після неї було заплановано підписання декількох двосторонніх документів. Посол України в Туреччині Андрій Сибіга в коментарі "Укрінформу" розповів яких. По-перше, по міграційній співпраці. Що повинно буде означати зменшення бюрократичних процедур для українських і турецьких громадян в цій сфері. По-друге, щодо взаємодії між службами з надзвичайних ситуацій (зокрема щодо співпраці в разі трагедій, надзвичайних подій). По-третє, по взаємному визнанню водійських прав. Що повинно стати практичним кроком, спрямованим на посилення захисту прав громадян обох країн. І по-четверте, з надання Туреччиною близько 50 мільйонів доларів на потреби української армії. Зокрема, на закупівлі озброєння.
Головні новини України за 1-3 лютого - фото 97524

І на завершення - міністр культури Володимир Бородянський, судячи з усього, почув недавню критику законопроекту щодо протидії дезінформації. Яка прозвучала від Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Він заявив про рішення продовжити перший етап публічного обговорення проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації".
Головні новини України за 1-3 лютого - фото 97529

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама