Головні новини тижня

18 жовтня, 18:03
Головні новини тижня - фото 1

Дайджест головних новин тижня у «Деталях. Коротко».

Дніпрянка не доїхала до пологового будинку, а її третя дитина з’явилася на світ просто у салоні авто. Тетяна відчула, як тягне внизу живота, посеред ночі. Разом з чоловіком викликала машину та вирушила до лікарні. Але вже у дорозі жінка зрозуміла, що народжуватиме тут та зараз. Автівку зупинили на узбіччі. Пологи приймав чоловік. О 04:30 на світ з'явилась дівчинка. Її назвали Світлана. До лікарні маму та новонароджену доправили вже у супроводі поліції. Все, що залишалося медикам – це перерізати пуповину.

“Відразу приклався до грудей, був контакт шкіра до шкіри. Єдине, що пішло не за класикою - не встигли доїхати до пологового будинку”, — розповіла породілля Тетяна Кисельова.


У Дніпрі затримують видачу водійських прав. Все тому, що сервісні центри лише нещодавно вийшли з карантину. Тим часом спеціалісти пояснюють: черги утворилися не лише через епідемію, а й через нові правила складання практичного іспиту. Вони запрацювали з липня. Учень спочатку їздить на майданчику, а потім – містом. Тож за день свої вміння встигають показати щонайменше 30 майбутніх водіїв. Охочих записано на два тижні вперед.

“Практичний іспит на майданчику має тривати не менше 10 хвилин і в умовах міста не менше 30 хвилин. Весь процес складання іспиту фіксується на відео і це відео зберігається протягом трьох місяців”, - пояснив адміністратор сервісного центру Артем Скітенко.


У Кривому Розі з початку року склали понад 1700 адмінпротоколів за куріння у громадських місцях. Найчастіше людей з цигаркою в руках помічають на дитячих майданчиках, зупинках та просто посеред тротуару. Тим часом за законом, палити тютюнові або електронні сигарети, а також кальяни можна лише у спеціально обладнаних для цього місцях. І йдеться не тільки про табличку, а ціле приміщення чи навіс. Дим не просто заважає дихати – він шкодить здоров’ю, нагадують лікарі. Особливо пасивним курцям. Тобто тим, хто перебуває поруч.

“Дим, який вдихає ця людина, осідає на верхніх дихальних шляхах. Викликає трахеїт, бронхіт, бронхіальну астму, емфізему, пневмоторакс. Також це може призводити до хронічних серцево-судинних захворюваннях, таких як інфаркт, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця”, - розповіла сімейна лікарка Дар’я Каліта.


В Україні остаточно скасували книгу скарг. Таке рішення прийняло Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Мовляв, вона — застаріла та неефективна. А до всього ще й затратна. За рік українські підприємці витрачали понад 44 мільйони гривень на її утримання. Спочатку книгу треба було купити, потім постійно оновлювати. А ще видавати зарплату співробітнику, який, власне, і розглядав відгуки та пропозиції. При цьому вона не гарантувала клієнтам вирішення проблем. Тим часом у Держпродспоживслужбі кажуть: скарги від людей надходять, як і раніше.

“З початку року до нас вже надійшло більш ніж 1500 звернень і ці звернення надходили не через книгу скарг і пропозицій. Звернутися засобом електронного зв'язку можна через сайт Держпродспоживслужби — там є і телефон, і адреса, куди можна під'їхати”, — заявив начальник обласного управління захисту прав споживачів Юрій Кислейко.


У Дніпрі завершили капітальний ремонт центральної алеї парку Писаржевського. Тепер там є автоматичний полив, бордюри з гумовим покриттям, а ще поставили понад сто лавок. Всі вони виготовлені з обпеченого дерева, а тому не мокнуть і не гниють, переконують спеціалісти. Зону для відпочинку реконструювали протягом року. На це витратили 60 мільйонів гривень з міського бюджету. Втім ремонт ще продовжують.

“Хочеться звернути увагу, це йде в межах нашої міської стратегії. Крім того, що ми намагаємося робити зелені зони, - ми ще намагаємося пов'язувати логістичну транспортну складову. Тобто ця алея вона між двома основними магістралями міста проходить”, — прокоментував завершення капітального ремонту мер Дніпра Борис Філатов.


А у Кривому Розі на кладовищі вже третій тиждень живе домашній собака. Люди прозвали його місцевим Хатіко. Припускають, тварину на цвинтарі залишили після похорону господаря. Пес був в ошийнику та з ланцюгом. Першою його помітила пані Ольга. Спершу собака був агресивний та нікого не підпускав. Але згодом жінці таки вдалося звільнити його від ременя. Залишити рудого собі вона не може, а тому шукає для нього нову родину.

“Нашийник лежить тут. Він його нюхає, радіє, думає додому відведуть, одягає цей нашийник назад на себе, але я не знаю, як там ланцюжок прибрати”, - поділилась Ольга Гліжинська.
Поділитися: