Головні новини регіону за тиждень

30 серпня, 15:57
Головні новини регіону за тиждень - фото 1

Міські чиновники хочуть скоротити кількість розворотів на Набережній Перемоги. Кажуть, це має убезпечити водіїв та пішоходів від аварій. Деталі у Наталії Пономаренко. Вона також розкаже про здешевлення борщового набору. Та про інтерактивний дошку для малювання у центрі Дніпра.

Скоротити кількість розворотів утричі. Так планують зробити на Набережній Перемоги. У мерії кажуть: це має убезпечити автомобілістів та пішоходів від ДТП. Натомість водії переймаються, що доведеться об’їжджати зайві кілометри, аби розвернутися. Чиновники кажуть, ставити відбійники вирішили після автотрощі 23-го серпня. Тоді власник Мітсубісі не помітив дорожнє огородження, на високій швидкості вилетів на зустрічну смугу і перекинувся на дах. Спеціалісти запевняють: аварії стаються здебільшого через людські помилки. Адже стовпчики, які стоять уздовж набережної — безпечні і встановлені за всіма нормами. А відбійники на дорогах, де три та більше смуг — це нормальна європейська практика. Де саме приберуть розвороти — чиновники вирішуватимуть із поліцією наступного тижня.

«Три-чотири розвороти на цій ділянці буде більш ніж достатньо. Проаналізуємо ретельно. Незручностей не буде. Але якщо водії хочуть розгортатися через кожні 200-300 метрів, то колесовідбійний брус повністю втрачає свій смисл», - зазначає заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

У Дніпрі на маршрути готуються вийти 20 трамваїв із Німеччини. Яскраві, зручні та щойно з-за кордону. Вагони закупили у місті Лейпциг. Їх капітально відремонтують, адаптують під місцеві рейки та пофарбують у сіро-червоний із логотипом Дніпра. Із особливостей — низькі сходи, система сповіщення та ортопедичні крісла. До Дня міста на лінію вийдуть шість вагонів. Решта стане на колії до кінця осені. Запрацюють на маршрутах № 12 і 16-ть. Середній вік трамваїв – 30 років, та прослужать вони щонайменше два десятиліття, кажуть фахівці.

Борщовий набір подешевшав. Картопля, морква, цибуля, буряк та капуста впали у ціні. Овочі сезонні — тому й коштують недорого, кажуть фахівці. На ринку такий кошик обійдеться у 19 гривень. У супермаркетах та сама городина коштує менше. Найбільше різниться вартість моркви — майже на три гривні. Загалом на каструлю борщу витратили 11 гривень. Економічний експерт каже: здорожчання продуктів варто чекати вже незабаром — десь за місяць.

Замість фарби — чай. Дніпровська художниця пише портрети незвичною технікою — використовує заварку. Дівчина малює вже 12 років, та ось саме цим напоєм — віднедавна. Мисткиня використовує декілька відтінків: що міцніший чай — то темніший колір. Ділиться, хоче спробувати писати портрети ще й вином.

На вулиці Короленка цього тижня встановили інтерактивну дошку для малювання. Спеціальні датчики вловлюють рухи людини і транслюють їх на екрані. Новий простір присвячено мистецтву. Тут кожен охочий зможе відчути себе митцем — створити картину, танець, скульптуру, музику і навіть фрізлайт — малюнки світлом.

Такими були події тижня у Дніпрі та області. Якщо маєте цікаву інформацію, пишіть нам у соцмережах або телефонуйте.

Поділитися: