Головні міжнародні новини за сьогодні

Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 1

23 січня були актуальні політика і права людини.

Пізно вночі "Українська правда" з посиланням на портал "Delfi" повідомила про те, що опозиційна владі частина литовського парламенту ініціювала вотум недовіри депутатці Ірині Розовій. Через її зустрічі та можливо незаконні зв'язки з російськими чиновниками. За даними Департаменту держбезпеки Литви, Розова спілкувалася з невідомим російським дипломатом, з яким обговорювала фінансову допомогу Російському альянсу в Литві. Також вона зустрічалася з генеральним консулом Росії Володимиром Малигіним, якого вислали з Литви. За те, що він, ймовірно, збирав інформацію для спецслужб РФ.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 95835

Також в ще темний час доби видання "Українська правда" повідомило про те, що держсекретар США Майк Помпео підтвердив свій майбутній візит в Україну. Зробив він в це в своєму інтерв'ю для "Bloomberg TV", яке було опубліковано на сайті Держдепартаменту.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 95836

Вже вранці "Європейська правда" з посиланням на агентство "Reuters" повідомила про те, що верхня палата парламенту Франції (Сенат) схвалила законопроект, який дозволяє штучне запліднення для жінок-одиначок і гомосексуалок. Документ є частиною більш широкого закону про біоетику, який в жовтні пройшов перше читання у нижній палаті французького парламенту (Національній асамблеї).
Закон скасує одні з найсуворіших правил Західної Європи, які регулюють медичну допомогу при вагітності. Це була передвиборча обіцянка Макрона.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 95839

Вдень "Європейська правда" передала про те, що Рада Європи вказала на зростання нетерпимості в Польщі. Зокрема, до українців. Про це йде мова в доповіді організації, яка називається "Про захист національних меншин в Польщі".
З позитивних моментів РЄ відзначила поліпшення в ситуації з інтеграцією ромської громади в країні, особливо - в сфері освіти.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 95838

І на завершення - портал "Європейська правда" повідомив про те, що Британія визнала помилковість додавання українського тризуба в "Посібника з протидії екстремізму". І зобов'язалася вилучити його з навчального матеріалу. Про це йдеться в заяві контртерористичного управління британської поліції.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 95837

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Реклама