Головні міжнародні новини за сьогодні

14.01.2020, 20:06
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 1

14 січня були актуальні політика і надзвичайні події.

Вранці прокуратура Берліна на своїй сторінці в Twitter повідомила про те, що в чотирьох німецьких землях поліція обшукує чеченських ісламістів. Рейди пройшли в Берліні і землях Бранденбург, Північний Рейн-Вестфалія і Тюрінгія. Стверджується, що підозрювані готували акт насильства з серйозною загрозою для Німеччини.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 94202

Далі видання "Європейська правда" з посиланням на агентство "IRNA" повідомило про те, що Іран створить спецсуд для розслідування катастрофи літака "Міжнародних українських авіаліній". Про це заявив президент Ірану Хасан Рухані.
Також він пообіцяв сім'ям загиблих стежити за цим питанням, вказавши на свої телефонні переговори з лідерами країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі українського літака неподалік від Тегерана.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 94204

Потім стало відомо про те, що каталонський лідер-утікач Карлес Пучдемон розглядає можливість відвідати Іспанію, якщо отримає запевнення в тому, що він застрахований від арешту завдяки своєму новому статусу євродепутата. Пучдемон сказав, що він чекає рішення Європейського парламенту про те, чи може він відвідати Іспанію, не будучи заарештованим, через кілька тижнів.
Він хоче відвідати колишнього каталонського віце-президента Оріоль Жунераса, який також був обраний до Європейського парламенту на травневих виборах. У 2017 році вони разом були в авангарді кампанії проведення нелегального референдуму про незалежність свого регіону. Але Карлесу Пучдемону вдалося втекти в Брюссель, коли іспанська влада видала ордер на його арешт. Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на агентство "Associated Press".
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 94203

І на завершення - Україна і Великобританія почали робочі консультації щодо нової угоди про співпрацю. Потреба в новому документі, який буде регулювати взаємини двох країн, виникла на тлі виходу ВБ з Європейського Союзу. Який відбудеться 31 січня.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ України на своїй сторінці в Twitter.
Головні міжнародні новини за сьогодні - фото 94205

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: