Головні міжнародні новини за 8–10 лютого

10 лютого, 19:49
Головні міжнародні новини за 8–10 лютого - фото 1

Актуальними в ці дні були охорона здоров'я, права людини, політика, бойові дії і надзвичайні події.

Насамперед, видання "Українська правда" з посиланням на "The Guardian" повідомило про те, що Трамп звільнив експерта з питань України в Раді національної безпеки США — підполковника Олександра Віндмана. А в суботу портал "Європейська правда" з посиланням на "New York Times" написав про те, що президент США зібрався відкликати американського посла з Європейського Союзу — Гордона Сондленда.
Вони обидва свідчили проти Дональда Трампа в процесі щодо його імпічменту, який нещодавно закінчився виправданням. Сондленд, який був глибоко залучений в зусилля зі створення тиску на Україну з метою розслідування проти Джо Байдена, свідчив, що "ми дотримувалися вказівок президента" і що "всі були в курсі". А підполковник Віндман, який був присутнім під час телефонної розмови Трампа з Президентом України Володимиром Зеленським 25 липня, свідчив, що це було "непристойно для президента" змушувати іноземну країну розслідувати справу його політичного опонента.
Головні міжнародні новини за 8–10 лютого - фото 98884

Увечері восьмого лютого казахстанське відділення "Радіо Свобода" повідомило про етнічні зіткнення в декількох селах Кордайського району Жамбульської області. В ніч з п'ятниці на суботу кілька сотень немісцевих чоловіків приїхали до населених пунктів, значну частину населення яких складають дунгани (етнічна меншина, яка сповідує іслам і говорить мовоюі сино-тибетської групи), підпалили їх будинки і магазини, розгромили автомобілі. Також були атаковані самі люди, унаслідок чого вісім осіб загинули і десятки отримали поранення.
Головні міжнародні новини за 8–10 лютого - фото 98881

Також у вечірню пору 8 лютого Армія Оборони Ізраїлю на своїй сторінці в Twitter повідомила про те, що обстріляла з танків Сектор Газа. Обстріл об'єктів радикального руху "ХАМАС" в регіоні був проведений у відповідь на вже сьомий за останній тиждень ракетний удар по Ізраїлю.
Головні міжнародні новини за 8–10 лютого - фото 98883

У неділю сайт новинного телеканалу CNN повідомив про те, що Державний комітет КНР з охорони здоров'я присвоїв коронавірусній інфекції тимчасову офіційну назву. Вона буде тимчасово називатися "новою коронавірусною пневмонією" або "NCP".
Також вже сьогодні, десятого лютого, ми писали про нових заражених коронавірусною пневмонією українців. Де їх виявили — в нашій новини з цієї теми.
Головні міжнародні новини за 8–10 лютого - фото 98882

І на завершення — жителі Швейцарії підтримали криміналізацію гомофобії в країні, відповідно проголосувавши на референдумі. 63,1% виборців підтримали заборону дискримінації гомосексуалів. Згідно з новим законодавством, працівники ресторанів, кінотеатрів і громадських об'єктів, таких як басейни, не зможуть відмовляти людям у відвідуванні або обслуговуванні через їхню сексуальну орієнтацію. Закон вводить штрафи і до трьох років позбавлення волі за його порушення.
Про це повідомив портал "Європейська правда" з посиланням на "Associated Press".

Головні міжнародні новини за 8–10 лютого - фото 98873

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: