Головні міжнародні новини за 14 лютого

Головні міжнародні новини за 14 лютого - фото 1

Сьогодні актуальними були геополітика й історія.

У ніч з учора на сьогодні видання "Українська правда" з посиланням на "The Hill" повідомило про те, що вища палата Конгресу США (Сенат) прийняла резолюцію, яка обмежує військові повноваження президента Дональда Трампа проти Ірану. Документ вимагає від Трампа відвести будь-які сили з позицій проти Ірану протягом 30 днів, якщо Конгрес не схвалить військових дій проти цієї країни. Сенатори-республіканці, які підтримали резолюцію, зазначили, що мова йде не про обмеження для Дональда Трампа, а про повернення повноважень Конгресу, які він передав виконавчій владі протягом останніх десятиліть.
Головні міжнародні новини за 14 лютого - фото 99872

Вранці портал "Європейська правда" з посиланням на ефір радіо "Fox News" повідомив про те, що Трамп може заборонити чиновникам слухати його телефонні розмови з іноземними лідерами. Саме існування цієї практики дозволило статися невдалому імпічменту Трампа, коли один з людей, які слухали розмову Дональда Трампа з Володимиром Зеленським, — поскаржився про її зміст до Ради національної безпеки США.
Головні міжнародні новини за 14 лютого - фото 99874

Також в ранкову пору "Європейська правда" з посиланням на італійське агентство "ANSA" повідомила про те, що муніципалітет міста Сало залишив фашистському диктатору Беніто Муссоліні звання почесного громадянина. Цей статус він отримав у 1924 році і нещодавно керівники депутатської групи "Salò futura" вирішили змінити це. Але більшість в тутешній міськраді їх не підтримала.
Головні міжнародні новини за 14 лютого - фото 99873

І на завершення — представники частково визнаної держави Косово і Сербії, через два десятиліття взаємного ігнорування, підписали заяву про намір відновити залізничне сполучення і завершити будівництво автомагістралі між своїми столицями (Приштіною і Белградом). Відповідний документ був підписаний на конференції з питань безпеки, яка зараз проходить в Мюнхені. Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на балканське відділення "Радіо Свобода".
Головні міжнародні новини за 14 лютого - фото 99871

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама