Голова Національної гвардії України Микола Балан подав у відставку

Голова Національної гвардії України Микола Балан подав у відставку - фото 1

Причиною стало вбивство п'ятьох людей у Дніпрі солдатом строкової служби.

Артемій заявив, що мотивом для вбивства стали знущання. Сьогодні ексглава Нацгвардії говорив із командиром роти, який повідомив, що заяв про буллінг не надходило.

Артемій мав усі документи, що він психічно здоровий. З боку психологів щодо нього жодних нарікань не було. Але 26 січня, за словами товаришів по службі, він поводився дивно. 27 січня прокинувся на годину раніше за заступ на варту.

Нацгвардія бере на себе всі похоронні витрати та сім'ї кожного загиблого буде виплачено компенсацію у розмірі 1 млн 800 грн. Сьогодні тим, хто перебуває у лікарні, буде передана матеріальна допомога.

Також керівництво полку, в якому служив дніпровський стрілець, усунули від обов'язків, а саме:

  1. командира полку;
  2. начальника штабу полку;
  3. заступника командира полку по роботі з особовим складом.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 27 січня 20-річний солдат Рябчук Артемій Юрійович 2001 року народження почав стріляти по товаришах по службі. Після чого втік зі зброєю. Його оголосили у розшук. О 9:30 молодика затримали у Підгородному.

Внаслідок цього 5 людей загинули, а ще 5 отримали поранення. Під час надання медичної допомоги померла військовослужбовець НГУ, яка також отримала вогнепальні поранення. У місті запроваджено поліцейську операцію "Сирена".

Четверо з поранених перебувають у лікарні імені Мечникова, один — у 16 ​​лікарні, у відділенні відновлювальної хірургії та реабілітації кисті.

ДБР порушило справу за трьома статтями:

  • ст. 115 (вбивство)
  • ст. 408 (дезертирство)
  • ст. 410 (викрадення та присвоєння зброї та боєприпасів)

Слідчі ДБР перевіряють психічний стан стрільця та мотиви.

Реклама

Реклама