"Голоси мирних": в містах, де живуть переселенці, з'являються алеї троянд

"Голоси мирних": в містах, де живуть переселенці, з'являються алеї троянд - фото 1

"Тиждень Мирних" стартував в Україні. Проєкт має привернути увагу суспільства до доль жителів Донбасу, які збройний конфлікт змінив назавжди. У містах, де живуть переселенці, з'являються алеї троянд, де кожна квітка — історія людини. Одна з таких алей з’явилася у Вінниці.

2014 рік — особливий для Елеонори, бо вона з Донбасу. Забути, як переїжджали з міста до міста, ховаючись від обстрілів, не може й досі. Як тільки зі Слов'янськом відновилося залізничне сполучення — на запрошення знайомих виїхали у Вінницю. Там із сином і осіли.

Елеонора не тільки адаптувалася на новому місці, а й підтримує таких, як сама. Бере участь у заходах, присвячених переселенцям.

Але коли туга за домівкою буде особливо сильною, вони зможуть приходити до Алеї троянд — куточка рідного Донбасу на Вінниччині — зустрічатися із земляками та спілкуватися.

«Фонд створив унікальний музей "Голоси Мирних", а з 2018 року проводить "Тиждень Мирних". За цей час проєкт став подією національного масштабу. Одним з ключових його напрямів стала закладка алей троянд у містах, де живе багато переселенців, — говорить представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.
«Я вдячний Фонду Ріната Ахметова за таку акцію, яка проходить у нашому місті. Завдяки цій акції ми робимо один із найкращих скверів нашого міста ще кращим. Я надіюся на те, що містяни так само полюблять цей скверик за те, що тут є, як я їх називаю, троянди миру, які будуть квітучими, пахучими і дуже гарними в нашому місті», — говорить заступник міського голови Вінниці Микола Форманюк.

Кожна квітка — це символ історії людини, яка зіткнулася з війною.

Щоби про пережите пам'ятали, й було створено Музей Фонду Ріната Ахметова "Голоси Мирних". Це перший і найбільший в Україні архів історій мешканців Донбасу, які постраждали від збройного конфлікту.

Реклама

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі триває підготовка до марафону.

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама