"Голоси мирних": учасники проєкту можуть отримати психологічну допомогу онлайн

23 квітня, 21:04
"Голоси мирних": учасники проєкту можуть отримати психологічну допомогу онлайн - фото 1

Психологічна підтримка онлайн. Її можуть отримати ті, хто долучився до створення унікального музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Ця благодійна організація першою в країні почала допомагати мирним жителям із "травмою війни". А тепер, у межах світового проєкту, збирає свідчення тих, хто став заручником конфлікту.

Психологічна підтримка онлайн. Її можуть отримати ті, хто долучився до створення унікального музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова. Ця благодійна організація першою в країні почала допомагати мирним жителям із "травмою війни". А тепер, у рамках світового проєкту, збирає свідчення тих, хто став заручником конфлікту.

У психотерапевтки Марини Сорокіної майже кожен другий пацієнт - із "травмою війни". Пандемія та загострення ситуації на Сході країни знову оголили рану, яка, здавалася б, уже загоїлася.

«Як працює травма війни? можуть пройти роки, після подій, які пережили людина. Ну не знаю, хто-то, гуляючи по магазину, раптом чує бавовна від розірвався кульки і це миттєво піднімає хвилю страху або навіть жаху, і викидає людини в попередні спогади», — каже гештальт-терапевт Марина Сорокіна.

Марина одна з 250-ти психологів, які першими в країні пройшли навчання за курсом «Травма війни» ще у 2015 році. В межах унікальної програми Фонду Ріната Ахметова. Який першим підняв проблему до національного рівня, саме психологічної підтримки мирних жителів, які постраждали через війну. Таку підтримку отримали близько 4 500 дітей.

«Фонд Ріната Ахметова став першим фондом, який надавав дітям психологічну допомогу по обидва боки лінії зіткнення. + Це був дуже важливий момент навчити психологів з усієї України, тому що жителі евакуювалися в різні точки України, і важливо було охопити країну в цілому», — додає практикуючий психотерапевт Марина Сорокіна.

Згідно з останнім дослідженням, майже всі люди у зоні конфлікту — повідомляють про психологічні проблеми, а чверть переселенців помічають у себе прояви депресії.

Фонд продовжує надавати психологічну підтримку мешканцям Донбасу та переселенцям у межах проєкту Музей "Голоси Мирних". Кожен, хто захоче поділитися пережитим, може отримати й консультацію психологів. Бо саме вони займатимуться аудіо-збором таких історій.

Частиною психологічної підтримки також став ефір із порадами фахівців "Спитай у психолога". Повне відео можна знайти на всіх ді-джитал майданчиках благодійної організації.

Поділитися: