«Голоси мирних»: конфлікт на Донбасі змусив Наталію залишити домівку, батьків та роботу

29 липня, 21:00
Актуально
Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Знайшла сили жити далі. Збройний конфлікт на Донбасі змусив Наталію Часникову із Луганська залишити домівку, батьків та улюблену роботу. Вона втратила все й одразу. Як подолала важке випробування, дивимося.

Чудове місце для ранкової прогулянки. Свіже повітря, мальовничі краєвиди – захоплюють Наталію. Нове мирне життя у столиці вона розпочала, коли поїхала з Луганська.

«Я приїхала до Києва з однією сумочкою, матрац надувний і подушка», - переселенка з Луганська Наталія Часникова.

У рідному місті залишила батьків, квартиру, улюблену роботу.

«Коли ми виїжджали, ми не думали, що це надовго», - додає Наталія.

На радикальні зміни Наталія наважилася через збройний конфлікт на Донбасі. Жахливі спогади з роками не відпускають.

«Таке відчуття, що звук він звідкись з неба йде і він всюди. Навіть не можеш зрозуміти з якого боку він розноситься», - каже переселенка.

Це згадка про перший обстріл. А їх було безліч. Наталія проживала на околиці міста, яка влітку 2014 року перетворилася на лінію фронту.

«У нас навіть не було підвалу, де можна було сховатися і так було в багатьох будинках», - говорить вона.

Справжній кошмар пережила у своїй квартирі разом із мамою.

«Весь фасад нашого будинку вся наша сторона - там вікна розбиті. Ми з мамою прибрали ці осколки, повитягали осколки і тут почався обстріл», - говорить переселенка з Луганська Наталія Часникова.

Обстріл тривав близько п’яти хвилин. А потрясінь вистачило на багато років.

«Після кожного пострілу, хоча двері були зачинені, будинок він тряс і двері плескала», - говорить переселенка з Луганська Наталія Часникова.

Окрім будинків, снаряди пошкодили електромережі. Тисячі людей залишилися без світла та води.

«Я знаю магазини навіть виносили продукти і говорили - забирайте. І ось стояв такий запах кілька днів, навіть тиждень - зіпсованих продуктів», - говорить переселенка з Луганська Наталія Часникова.

Через збройний конфлікт на Донбасі рідні домівки покинули сотні тисяч мирних жителів.

«Війна - це погано. Або для одного, або для десятьох, або для мільйона, як це з Донбасом сталося», - говорить переселенка з Луганська Наталія Часникова.

Спогади свідків збройного конфлікту вкрай важливо зберегти, каже Наталія. Свою історію лишила в унікальному онлайн-просторі «Музей. Голоси мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«Проект «Голосу Мирних» - мені здалося дуже гарною ідеєю. Дуже важливо висловитися, дуже важливо, щоб твій голос, твоя думка, твою історію – почули», - говорить переселенка з Луганська Наталія Часникова.

Найближчими роками планують зібрати сто тисяч сповідей мирних жителів Донбасу. Цей архів історій – перший та найбільший в Україні.

Реклама