«Голоси мирних»: історія родини Ребро

«Голоси мирних»: історія родини Ребро - фото 1

Зіграти весілля у рідному місті їй завадила війна на Донбасі. Як і тисячі переселенців вона лишилася житла і роботи. Але відкладати життя на потім — не стала, і залишила свою історію у найбільшому онлайн-музеї свідчень про війну на українському сході — «Голоси мирних».

Оновлений парк у Маріуполі – улюблене місце прогулянок родини Ребро. Нещодавно тут з'явився артоб’єкт, присвячений тим, хто мріє про повернення додому. Адже в Україні понад мільйон переселенців. Ольга серед них.

Ключі від квартири в Донецьку жінка носить у загальній в'язці. Бо старий брелок нагадує про щасливе студентство й улюблену роботу.

День, коли зрозуміла, що велика війна неминуча – пам'ятає чітко. Літній вечір. Побачення з майбутнім чоловіком. Мрії про весілля. Та військова техніка вже підминала асфальт на вулицях міста.

Хоч і довелося все починати наново, бо втратили й роботу, й домівку, вирішили не відкладати життя на потім. Весілля зіграли вже у Маріуполі.

Свою історію Ольга записала для онлайн-музею Фонду Ріната Ахметова «Голоси мирних». Унікальний простір, створений найвідомішою благодійною організацією. Свого часу саме Фонд запобіг гуманітарній катастрофі на Донбасі. А тепер збирає найбільший архів свідчень мирних жителів.

Наразі музей налічує вже дві тисячі сповідей. Та до 2025 року планують зібрати 100 тисяч.

Реклама

Реклама