“Голоси мирних”: історія Аліни Сут

Більше семи тисяч підписників на ютуб-каналі — неабияке досягнення для дівчинки 11 років! Аліна знімає відео про своє життя та подорожі, а ще про те, як з сім'єю переживала бойові дії у рідному місті.

Власний ютуб-канал — от найбільше захоплення 11-річної Аліни останні кілька років.

«Мій ютуб-канал називається Алінка Малинка, я люблю малину та ім'я моє Аліна, і я так ось придумала. У мене 7 тисяч передплатників, і одне відео у мене набрало аж півтора мільйона переглядів!» — розповідає жителька Дружківки Аліна Сут.

Підписникам розповідає про своє життя, прогулянки із друзями та подорожі.

«Дуже активна, любить знімати відео про все, абсолютно про все. Все, що бачить, все знімає», — ділиться мама Аліни Олена Сут.

Щоби відео на ютуб-каналі були більш професійними, Аліна вдосконалює свої навички. За її плечима — участь у майстер-класі для блогерів, а потім — і у конкурсі. Дівчина знімала ролик-спогад про війну в рідному місті.

«Коли почалася війна — ми були в підвалі, нам доводилося там ночувати, це було дуже страшно, найстрашніше — виходити з підвалу, боячись, що щось станеться з нашим будинком», — згадує жителька Дружківки Аліна Сут.

Мама Аліни каже: донька і досі боїться гучних звуків.

«У нас поруч знаходиться військова частина, і щоразу, коли у них там щось відбувається, якісь постріли, вибухи, вона, звичайно, переживає», — розповідає мама Аліни Олена Сут.

У такі моменти батьки заспокоюють дівчину. Пояснюють: зараз у Дружківці безпечно.

«Коли мир — ти живеш спокійно і не боїшся, що зараз треба буде тобі або бігти до підвалу, або боятися, що зараз під вікном у тебе будуть обстріли. Хочеться це, звичайно, забути і сподіватися на найкраще і на мир», — коментує жителька Дружківки Аліна Сут.

Історія Аліни Сут та її родини увійшла до колекції Музею Фонду Ріната Ахметова "Голоси Мирних". Цей архів свідчень — перший та найбільший в Україні.

«Фонд Ріната Ахметова допомагає багатьом людям, також допоміг мені: я взяла участь у майстер-класі, який мені дуже сподобався. Я користуюсь зараз усіма цими порадами та розвиваю свій ютуб-канал», — коментує жителька Дружківки Аліна Сут.
«Зараз такий час, людям потрібна така підтримка, допомагає Фонд Ріната Ахметова і ліками, і психологічну допомогу дають, влаштовують майстер-класи дітям — це дуже корисна річ», — коментує мама Аліни Олена Сут.

Фонд Ріната Ахметова підтримує мирних жителів Донбасу від початку бойових дій. За цей час врятовано три з половиною мільйони життів.

Реклама

Реклама