"Голоси Мирних": історія 17-річної Даніели з Донбасу

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

Телефонні розмови замість зустрічей та обіймів! І так — роками. Це доля багатьох переселенців зі сходу країни, які змушені були покинути домівки та близьких.

Через війну на Донбасі 17-річна Даніела переїхала до Києва. Її історія увійшла до найбільшої в Україні колекції свідоцтв жителів Донбасу – "Голоси Мирних".

Реклама

Спілкування із сестрою зараз — лише телефоном. Особисто родичів із Донецька Даніела не бачила вже кілька років.

«Я коли вчилася в школі, я планувала далі продовжити навчання в Донецьку. Тому що це близько, тому що це зручно, тому що там є родичі», — говорить переселенка Даніела Ковальова.

Та життя склалось інакше. Через війну на Донбасі для подальшого навчання дівчина обрала київський виш. Але перед цим закінчила школу в невеликому прифронтовому містечку Курахове.

Під час війни тоді шістнадцятирічна Даніела втратила друга. Каже: згадувати про це досі боляче.

Історія Даніели увійде до онлайн-колекції музею Фонду Ріната Ахметова "Голоси мирних".

«Музей "Голоси Мирних" — це унікальний найбільший архів, колекція історій мирних громадян, які постраждали в конфлікті на Донбасі. На порталі музею "Голоси Мирних" історії зберігаються в трьох форматах: їх можна прочитати, їх можна подивитися і їх можна почути», — говорить головна редакторка проєктів Фонду Ріната Ахметова Ольга Гук.

Наразі архів музею нараховує понад дві тисячі документальних свідчень. До 2025 року Фонд Ріната Ахметова планує зібрати сто тисяч історій мирних жителів Донбасу.

Поділитися своїми спогадами й отримати психологічну підтримку можна на порталі Музею.

Реклама