Голоси мирних: Аліна з Луганщини в есе згадала, як снаряди руйнували рідне село

Пів життя — поруч з війною. Аліна із Золотарівки, що на Луганщині, побачила перші обстріли ще першокласницею. На очах дівчинки снаряди руйнували село. Минуло вже 7 років. Свої спогади вже підлітком вона виклала в есе про перший день війни.

Аліна підкреслює кожне слово, згадуючи свій перший день війни.

«11 липня 2014 року закарбувався у моїй пам’яті, мабуть, на все життя. Того дня я різко подорослішала», — говорить дівчинка.

Вибухи, постріли, руйнування ніби застрягли у її пам’яті. За лічені години знищено не один житловий будинок.

У розпал бойових дій батьки вивезли дочку подалі від війни. Коли повернулися, рідне село не впізнали.

«Світла не було. Газ — повністю трубопроводи було зруйновано. Світло — натягували дроти», — говорить мама Аліни Лілія Кравченко.

Сліди збройного конфлікту і сьогодні — на сільських вулицях, шкільній будівлі. Наскрізно пробито двері класної кімнати.

«Ми маємо одну вулицю в селі, і вона майже повністю зруйнована. Раніше там було дуже красиво», — говорить жителька Золотарівки Аліна Кравченко.

Спогади про війну жахливі, які обов’язково треба зберегти, вважає дев’ятикласниця із Золотарівки.

«Я хочу, щоб діти, дорослі просто розуміли ціну цього світу, і щоб війн більше не було», — говорить жителька Золотарівки Аліна Кравченко.

Тому дівчинка долучилася до масштабного проєкту — конкурсу есе "Один день", який проводив Фонд Ріната Ахметова.

«Цього року в конкурсі взяли участь учні 9-11 класів Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей», — говорить менеджерка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Оксана Іщук.

Спогади на папері Аліна спочатку показала своїй першій учительці.

«В її есе ми бачимо перенесення на папір реально пережитих відчуттів. А це завжди зачіпає, це знаходить відгук», — говорить вчителька Золотарівської школи Ірина Комарницька.

У конкурсі взяли участь майже 2000 школярів. Найкращі роботи оцінювали представники Фонду Ріната Ахметова, Міністерства освіти і телеведучий Ігор Пупков. Загалом визначили 24 переможців. Автори найкращих робіт отримують від Фонду ноутбуки, смартфони, набори відеоблогерів.

«Велика подяка Фонду за можливість дітям спробувати свої літературні здібності», — говорить вчителька Золотарівської школи Ірина Комарницька.

А ще історії переможців увійдуть до Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова. Його мета — зібрати 100 тисяч унікальних свідчень збройного конфлікту.

Раніше ми писали про одну з призерок конкурсу есе — Софію Манойло з Донбасу.

Реклама

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама