Річниця масових розстрілів євреїв: у Дніпрі відбувся Марш пам'яті

Річниця масових розстрілів євреїв: у Дніпрі відбувся Марш пам'яті - фото 1

80-та річниця трагедії. 13 та 14 жовтня 1941 року в парку Гагаріна німці розстріляли 11 тисяч євреїв. Марш пам’яті сьогодні влаштували у Дніпрі. Пів тисячі людей пройшлися від центральної площі по вулиці Грушевського. Саме цим шляхом на смерть вели євреїв в 1941 році.

Майже пів тисячі вірян різних конфесій зібралися біля центрального універмагу аби вшанувати жертв першого масового розстрілу євреїв у Дніпрі.

«У цей день, 80 років тому німці зібрали всіх, хто не поїхав в евакуацію і звідси людей повели, а в парку Гагаріна розстріляли», — говорить директор єврейської громади Дніпра Зеліг Брез.

Символом Голокосту стали рукавички маленької дівчинки, яку розстріляли разом з іншими євреями.

Від ЦУМу хода рушила у бік вулиці Грушевського. Відтак пройшли частину шляху, яким євреїв вели на розстріл. А у парку Гагаріна пройшов траурний мітинг.

Також сьогодні презентували проєкт меморіального комплексу «Жертвам нацизму». Його незабаром створить єврейська громада Дніпра. Він стане знаковим місцем пам’яті про злочини нацистів проти людства.

«На цьому пам'ятнику будуть увічнені імена 11 тисяч жителів міста, які загинули... Хоча, як ми знаємо, загинуло тут, як мінімум, вдвічі більше євреїв у ті часи», — говорить перший секретар посольства держави Ізраїль в Україні Марк Довев.

Учасники траурного мітингу запалили 6 свічок – як символ загиблих під час Голокосту 6 мільйонів євреїв.


Реклама

Раніше ми писали про те, що Гонконг накрив потужний тайфун.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама