Глобальне потепління призведе до збільшення дощів у Арктиці

Глобальне потепління призведе до збільшення дощів у Арктиці - фото 1

Нове дослідження показало, що незабаром дощі замінять снігопади в Арктиці. Відбудеться це через зміни клімату та підвищення температури північного полярного регіону нашої планети.

Поки що на сьогодні в Арктиці випадає більше снігу, ніж дощу. Однак до кінця століття ці опади поміняються місцями: над морями та сушею регіону випадатиме набагато більше дощів, ніж снігопадів. Про це повідомляє The Guardian.

Це станеться, якщо середня температура підвищиться на 3 градуси за Цельсієм. Якщо угоди нещодавнього саміту "Cop26" досягнуть своїх цілей, підвищення температури вдасться стримати в межах 2,4 градуса. Однак навіть при зростанні температури на 1,5-2 градуси, у Гренландії та Північному морі буде більше дощів, ніж снігопадів.

Для дослідження вчені використали нові кліматичні моделі. Вони показали, що заміна снігу дощем відбудеться раніше, ніж передбачалося. Осінь же стане сезоном із найбільш різкими кліматичними змінами. Якщо викиди вуглекислого газу не скоротяться, то в центральній Арктиці восени випадатиме більше дощів, ніж снігу, вже до 2060-2070 років, а не до 2090, як вважалося раніше.

Прискорення глобального потепління, підйом рівня моря, танення вічної мерзлоти та масовий голод північних оленів – це наслідки таких змін. Учені припускають, що через нагрівання Арктики в Європі, Азії та Північній Америці можуть посилитися екстремальні явища, такі як урагани, повені та спека.

«Ви можете подумати, що Арктика дуже далека від вашого повсякденного життя, але насправді температура там настільки підвищилася, що це вплине на південь. У центральній частині Арктики, де, як ви могли подумати, снігопад має бути весь осінній період, ми фактично спостерігаємо більш ранній перехід до опадів. Це матиме величезні наслідки. Арктика з дуже сильними снігопадами справді важлива для всього в цьому регіоні, а також для глобального клімату, тому що вона відбиває багато сонячного світла», – заявила Мішель Маккрістал з університету Манітоба в Канаді, керівниця дослідження.
«Якщо не зупинити потепління, у майбутньому Арктика стане вологішою. Моря, колись покриті льодом, відкриються, а сніг стане дощем», – заявив один із авторів нового дослідження Джеймс Скрін з Університету Ексетера.

Сніг важливий для появи морського льоду взимку. Менша кількість снігу означає меншу кількість льоду та більшу кількість тепла, що поглинають відкриті моря. Дослідження показують, що у Гренландії збільшується кількість злив. Це прискорює сповзання льодовиків до океану, що призводить до підвищення рівня моря.

Поки що велика частина землі в Арктиці – це тундра, яка вкрита вічною мерзлотою. Однак збільшення кількості дощів змінить це.

«Ви заливаєте землю теплою водою, яка може розтопити вічну мерзлоту, що стане великою проблемою, оскільки, як ми знаємо, вона є потужним поглиначем вуглецю та метану», – заявила Маккристал.

Реклама

Реклама