Гірники та сталевари очікують від Офісу Президента змін у фіскальній політиці

05.06.2020, 18:34
Гірники та сталевари очікують від Офісу Президента змін у фіскальній політиці - фото 1

Кажуть, що зараз закон № 1 210 принесе державі не так податковий зиск, як безробіття та руїну замість важкої промисловості.

Доручення Володимира Зеленського своєму Офісу про правки є, а от руху у справі немає.

Олександр та Наталія Єршови працюють разом на металургійному підприємстві. Жінка залишила роботу у гірничому інституті. Тож тепер це родинна справа.

«Я люблю свою роботу, приходжу на неї у будь-який день», — ділиться робітниця гірничого департаменту ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" Наталія Єршова.


Роботу цінують, бо тут добрі, як на часи кризи, вигоди.

«Стабільність. Ти знаєш, коли у тебе зарплата. Коли вихідний, коли відпустка», — додає її чоловік Олександр Єршов.


Та тут небезпека. На підприємстві вже обговорюють новий закон і знають, що справи будуть кепські. Наталя каже: її родина може опинитися у безвиході.

«Через те, що з чоловіком ми працюємо удвох на цьому підприємстві — ми можемо зовсім залишитися без прибутку», — розповідає Наталія Єршова.


Тепер підприємство, де працюють Наталія з Олександром, як і всі гірничо-видобувальні комбінати держави, змусили платити у півтора рази більше за надра та сировину, яку використовують у сталеварінні чи експортують.
Закон № 1 210 — новий, але за суттю застарілий, — кажуть на підприємстві "Арселор Міттал". Це багатомільярдний тиск на усю галузь, неминуче зростання вартості продукції, а відтак — утрата ринків збуту.

«Він приймався зовсім в іншій економічній ситуації. Зараз ситуація кардинально змінилася. Конкуренція загострилася ще в другій половині минулого року. Це вплине на наших людей, це вплине на стан підприємства», — повідомляє голова столичного представництва ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" Володимир Ткаченко.


Разом із рентою підвищили вартість плати за землю, —каже керівництво підприємства. Із падінням цін на металопрокат та сировину мають не бізнес, а випробування на міцність.

«Збитковість довго терпіти ніхто не може. Існують закони ринку, вони нещадні», — продовжує Володимир Ткаченко.


Закон № 1 210 був у президентській шухляді від січня. Володимир Зеленський довго його не підписував, наважився аж у травні.
Тим часом у металургів нова хвиля кризи. Кажуть: разом із пандемією COVID-19 отримали ще й закон № 1 210. А у президентському Офісі їх як не чули, так і не чують.

«Сталося це в дуже незручний час. Жодного разу ми толком не збиралися з цього питання так, аби дати конкретні пропозиції, щоб нас почули. У першому кварталі ми отримали майже 14 мільярдів гривень збитків», — заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький.


Зменшилася валютна виручка, а значить — це вже справа державного значення.

«Це вже кожен громадянин України найближчим часом зможе побачити на табличках обмінних пунктів. Враховуючи вкрай складну ситуацію, яка є зараз, — це глобальна криза. Це пандемія COVID-19 у частині рентної плати», — продовжив Сергій Біленький.


Тим часом в Україні через закон № 1 210 уже призупинили виробництво мастил. Заяву зробили керівники одного з підприємств, що знаходиться у Бердянську.

«Робота масло-мастильної галузі зупинилася на сьогодні повністю. Беручи ці поправки, законодавець не передбачив жодного перехідного періоду для промислових підприємств-виробників мастильних матеріалів України», — каже директор із маркетингу ТОВ "Українсько-британське спільне підприємство АЗМОЛ-Брітіш Петрохемікалс" Максим Токін.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: