Генсек ООН розкритикував закриття кордонів через новий штам "Омікрон"

Генсек ООН розкритикував закриття кордонів через новий штам "Омікрон" - фото 1

Генсек ООН Антоніо Гутерріш зауважив, що ізоляційні обмеження є неефективними у боротьбі з пандемією коронавірусу.

За словами Генсека ООН Антоніо Гутерріша, обмеження на міжнародні поїздки – неефективні та дискримінаційні у боротьбі з пандемією. Про це пише Reuters.

«Ми маємо механізми для гарантування безпеки подорожей. Давайте використовувати ці інструменти, щоб уникнути – дозвольте сказати – подорожуючого апартеїду, який є неприйнятним», – сказав Гутерріш.

За його словами, обмеження, що спрямовані на ізоляцію певної країни чи регіону, – "не лише несправедливі та каральні, а й неефективні".

Єдиний спосіб запобігання передачі вірусу та підтримці економічних відносин – постійна перевірка туристів, а також прийняття перевірених та дієвих кроків щодо контролю поширення захворювання.

Раніше ми повідомляли, що задля стримування поширення штаму "Омікрон" Європейський Союз рекомендує країнам-учасницям переглядати правила в'їзду. У відповідному документі сказано, що країни блоку мають скоординувати свої дії та бути готовими до введення необхідних заходів.

Також вчені розповіли про захворювання, які можуть захистити від COVID-19. Зокрема атопічні захворювання, спричинені алергенами, знижують ризик заразитися коронавірусом.

Реклама

Реклама