Геннадій Гуфман прокоментував програму розвитку української мови у регіоні

Перший заступник голови облради Геннадій Гуфман поділился думкою, щодо важливості збереження якості та правильності використання російської мови як засобу спілкування в Дніпропетровській області.

І серед важливих рішень сесії – розвиток української мови в регіоні. Програму про це прийняли обласні депутати. Вона розрахована до 2030 року. На солов’їну виділили майже 6,5 мільйонів гривень із бюджету. За ці кошти збираються створити освітні проєкти, відкрити навчальні курси для населення, а також розвивати вітчизняне книгровиробництво. Та при цьому важливо не утискати інші мови, наголосив перший заступник голови облради Геннадій Гуфман.

«Державною мовою у нас є українська. Але при цьому в Україні гарантується вільний розвиток та вільне використання російської та інших мов. Конституцію у нас ще ніхто не скасовував. Російською мовою сьогодні розмовляють у нашому регіоні переважна більшість людей. Я вважаю нашим завданням допомогти зберегти російську мову як засіб спілкування в нашій країні. Щоб грамотність нашого населення не падала, а підвищувалася, незалежно від того, якою мовою ми говоримо», — зазначив перший заступник голови облради Генадій Гуфман.

Реклама

 

Ніка Лобанська
Ніка Лобанська Кореспондент програми «Деталі». Досвід роботи журналістом: 5 років. Улюблені теми: Шоу-біз, кримінальні новини, діджиталізація, туризм.

Реклама