Фонд Віктора Пінчука передав військовим 4 антидронові рушниці українського виробництва

Фонд Віктора Пінчука передав військовим 4 антидронові рушниці українського виробництва - фото 1

Задача антидронової рушниці – блокувати зв’язок військових та цивільних дронів із пультом управляння і, таким чином, унеможливлювати розвідку та коригування артилерійського вогню супротивника.

Поведінка «підбитого» безпілотника залежить від налаштувань: втрачаючи контакт із базою, залізна пташка сідає або вертається назад ні з чим.

«У разі аварійної посадки, українські військові не тільки позбавляються чергового розвідника, а й отримують цінну інформацію з карт пам’яті квадрокоптера. Якщо ж, сідаючи, безпілотник вцілів, хлопці перепрошивають ворога та використовують на корись збройних сил. Певну кількість таких рушниць, ми маємо, та їх недостатньо. Така зброя завжди у нагоді, багато її на передовій не буває», – розповідає військовослужбовець ЗСУ Сергій.
Фонд Віктора Пінчука передав військовим 4 антидронові рушниці українського виробництва - фото 224110

Працює антидронова рушниця просто. Фактично це випромінювач завад, який глушить сигнал GPS та радіозв’язок. Випромінювання розповсюджується під кутом 30 градусів. Тобто снайперські навички на знадобляться, достатньо направити прилад у бік ворожою техніки, яку помітили за допомогою приладів чи неозброєним оком.

Фонди Віктора та Олені Пінчуків разом з Інтерпайп системно допомагають військовим, які боронять Україну.

«Ми налагодили адресну допомогу військовим частинам, бо вважаємо її найкращою, адже ніхто не розуміє потреби військових у конкретну хвилину на конкретній позиції краще них самих. Більшість підрозділів ЗСУ, яким ми допомагаємо, потребує сучасної техніки, як ці протидронові рушниці. Тож ми радо передаємо їх сьогодні на передову. Кожна така передача наближає нашу перемогу», – відмітила Людмила Новак, директорка з комунікацій ІНТЕРПАЙП.
Фонд Віктора Пінчука передав військовим 4 антидронові рушниці українського виробництва - фото 224109

Усього від початку війни на допомогу армії та цивільному населенню Фондами Віктора та Олени Пінчуків разом з ІНТЕРПАЙП спрямовано понад 30 мільйонів доларів.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама