Фонд Ріната Ахметова збирає сповіді свідків збройного конфлікту на Донбасі

Фонд Ріната Ахметова збирає сповіді свідків збройного конфлікту на Донбасі - фото 1

До масштабного проєкту долучились учні старших класів із декількох областей України.

На папері 16-річна Олександра залишає свої спогади про перший день війни. Тоді дівчинка жила з батьками у селі Приморському. Жахіттям обернувся першій обстріл. Усе відбувалося дуже швидко. Саша дивом встигла сховатись у безпечне місце.

«Я зібрала всіх своїх домашніх тварин і побігла в підвал. Там було холодно, мені тоді дуже погано стало», — розповіла переселенка з Приморського Олександра Савченко.

Жити в таких умовах — неможливо, згадує дівчина. Батьки відправили її до бабусі, у село Гришине. Коли Олександрі запропонували написати есе про свій перший день війни, дівчина погодилася відразу. Вірить, що її розповідь варта уваги.

Конкурс есе "Один День" ініціював Фонд Ріната Ахметова. А надихати школярів на творчі сповіді у Гришине приїхав ведучий телеканалу “Україна” Олег Панюта.

«Ми сьогодні тут дивилися в очі дітям які не просто розуміють, а розповідають нам своє ставлення до війни і прагнення до миру, ви знаєте, насправді, ми сьогодні робимо наш завтрашній день без війни», — сказав ведучий Олег Панюта.

Цей конкурс — важлива частина “Тижня Мирних”. Також у межах проєкту висадили тисячі символічних троянд, а у Маріуполі відкрили сучасну інсталяцію.

«Я хочу висловити подяку Фонду Ріната Ахметова за те, що вони зробили цей проєкт. Це дуже важливо, щоб мир повернувся до нашої країни», — сказав заступник Покровського міського голови Костянтин Мілютін.

“Тиждень Мирних” Фонд Ріната Ахметова проводить четвертий рік поспіль. Цього разу очікують тисячі творчих робіт від школярів Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей.

«Фонд Ріната Ахметова підготував цікаві подарунки для переможців конкурсу. Серед них мобільні телефони, ноутбуки, набори відеоблогерів. Також Фонд передбачив подарунки для вчителів, які найбільше надихнули учнів на написання есе», — сказала менеджерка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Оксана Іщук.

Реклама

Переможців конкурсу есе визначать уже 15 жовтня.

Реклама