Фонд Ріната Ахметова візьме участь у форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики й відповіді"

Фонд Ріната Ахметова візьме участь у форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики й відповіді" - фото 1

Захід організовується Офісом Президента України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, UNICEF та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Одним з учасників дводенного діалогу про пандемію і подолання її наслідків стане Фонд Ріната Ахметова.

«Пандемія коронавірусу стала серйозним викликом для державної медицини. Опорним лікарням, особливо регіональним, гостро не вистачало сучасного обладнання, захисних костюмів, тест-систем. Щоб допомогти країні оперативно закрити головні медичні потреби, Рінат Ахметов виділив на боротьбу з коронавірусом понад 300 мільйонів гривень. Ще в лютому 2020 року Фондом Ріната Ахметова було розпочато реалізацію проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні", у межах якого вдалося закупити і передати лікарням у всіх регіонах країни понад 1 тисячу одиниць медичного та лабораторного обладнання. Ключовим елементом допомоги стала передача понад 200 апаратів штучної вентиляції легень. Окрім того, лікарі опорних лікарень отримали від Фонду 337 тисяч експрес-тестів для визначення COVID-19, більше 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів. Кожна позиція з переліку медичних потреб купувалася в умовах жорстокої конкуренції, але Фонд впорався із завданням, поставленим Засновником, і зміг підтримати лікарів, які рятують життя і здоров'я українців. Фонд напрацював великий досвід, став володарем унікальної експертизи. Ми отримали від Офісу Президента запрошення на форум, під час якого розповімо, як проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" змінив українську медицину і зміг лише за рік стати найбільшою, наймасштабнішою і найсистемнішою приватною ініціативою у боротьбі з коронавірусом», — сказала членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.


Форум "Україна 30. Коронавірус: виклики й відповіді" проходить за участю Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, членів уряду, депутатів Верховної Ради, провідних економістів та медиків країни. Відкрив захід Президент України Володимир Зеленський.

«Зрозуміло, що COVID-19, на жаль, суттєво перекроїв наше життя. Але погодимося ми, що це остаточно?
Як нам вийти переможцями в цій незвичайній битві?
Чи зможе масштабна вакцинація змінити ситуацію і повернути людству свободу — свободу подорожувати, спілкуватися й обіймати рідних?
Очевидно, що і сама пандемія, і вакцинація як один з обов'язкових елементів формування колективного імунітету — непросте завдання для кожної країни, зокрема для України. Викликів і запитань дуже багато. Всі вони варті змістовної розмови, активного суспільного діалогу», – написав глава держави у своєму Telegram-каналі.


Уряд України розповість на форумі про свої плани щодо боротьбі з пандемією на 2021 рік. До них відносяться заходи для відновлення економіки, організація масової вакцинації і допомога незахищеним верствам населення. Окремі блоки будуть присвячені адаптації освіти і співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.
Фонд Ріната Ахметова готується взяти участь у дискусійній панелі "Регіони проти вірусу".

«Уже майже рік Фонд Ріната Ахметова допомагає країні в боротьбі з коронавірусом. Це не тільки постачання необхідного медикам обладнання, а й численні проєкти у сфері дистанційного навчання. Ми вчили лікарів роботі з найсучаснішими апаратами ШВЛ і організували два вебінари, під час яких 2 тисячі медиків дізналися від провідних експертів країни про останні методи лікування коронавірусу. Для дітей, які перебувають на карантині, був запущений проєкт "Діджитал-фізкультура", який подивилися майже два мільйони глядачів. Фонд також запустив проєкт "Запитай у лікаря" — і тепер будь-який охочий може в прямому ефірі поставити запитання найавторитетнішим лікарям. Ми поділимося своїм досвідом створення освітніх проєктів», – додала Наталя Ємченко.