Фонд Ріната Ахметова: у Святогірську відновив роботу оздоровчий табір для дітей

Фонд Ріната Ахметова: у Святогірську відновив роботу оздоровчий табір для дітей - фото 1

Відпочинок, який лікує травму війни, вчить нового, і об’єднує. Це благодійний оздоровчий проєкт для дітей Донбасу — переселенців, і тих, хто мешкає у сірій та прифронтовій зоні. У курортному містечку Святогірськ стартував уже сьомий сезон "Мирне літо без кордонів".

Цього моменту чекали з нетерпінням! Після локдауну унікальний проєкт "Мирне літо" знову запрацював у режимі офлайн. У курортній перлині Донбасу зібралася зміна із сотні дітей.

Маріуполь, Горлівка, Мар'їнка, Костянтинівка, Щастя, Запоріжжя та ще десятки населених пунктів. Діти, які проживають по обидва боки лінії розмежування, нарешті разом!

Двох сестричок, Марину та Єву, до табору супроводила бабуся. Адже мамі, яка виховує дівчат самотужки, доводиться важко працювати! У перші дні збройного конфлікту будинок сім'ї зі Слов'янська зруйнував снаряд.

«Я пам’ятаю, коли ми переїжджали, ми кожного дня жили в хостелах у різних містах», — згадує жителька Слов’янська Марина Кравцова.

Життя на валізах виявилося надто тяжким! Повернулися. Відновлюють житло і сили. Старша Єва, їй 13, наразі навіть знімає про це маленький фільм.

«Вони тільки зараз, коли повернулися у Слов’янськ, знайшли друзів. Вони отримали дім. Коли Єва знімала своє відео, вона просила: "Будь ласка, дайте нам мир!". Ми нікуди не хочему переїжджати», — поділилася бабуся Єви та Марини Людмила Савченко.

Із дітьми, які пережили збройний конфлікт, психологи працюють від 2015 року. Саме тоді Фонд Ріната Ахметова запустив оздоровчий проєкт для дітей Донбасу "Мирне літо". Єві арт-терапія допомогла минулого разу. Вона подолала "травму війни".

Секції, гуртки, концерти. Щільна програма розваг на два тижні. Тут завжди навчать нового.

«Родзинкою проєкту "Рінат Ахметов — дітям. Мирне літо" Цього року стане активність "Кіно-кемп". Хлопці та дівчата познайомляться із такими професіями, як оператор, режисер, продюсер, відео-блогер, ведучий» — розповіла менеджерка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Оксана Іщук.

Сашко із Сєвєродонецька у таборі тільки перший день, а вже готує заявку на відпочинок у майбутньому!

Щасливі не тільки діти, а й їхні батьки.

«Я знаю, що Рінат Ахметов допомагає таким обездоленим дітям, хворим дітям, я знаю, що він допомагає пенсіонерам. А я вдячна за дитячий відпочинок! Так! Дуже вдячна!» — розповіла бабуся Єви та Марини Людмила Савченко.

У проєкті від моменту старту взяли участь понад чотири з половиною тисячі дітей.

Реклама

Реклама