Фонд Ріната Ахметова та банк ПУМБ передали в лікарню Запоріжжя кисневі концентратори

Фонд Ріната Ахметова та банк ПУМБ передали в лікарню Запоріжжя кисневі концентратори - фото 1

Майже рік Фонд Ріната Ахметова допомагає лікарям державних медичних установ у порятунку життів, забезпечуючи опорні лікарні необхідним обладнанням та витратними матеріалами.

Відкинути страхи і боротися за життя найважчих пацієнтів! Попри те, що результати лікування ковіду - не завжди успішні. Хвороба непередбачувана та часто ставить лікарів перед складним вибором: кому саме віддати кисень, якщо концентраторів не вистачає на всіх. Яка ситуація у лікарнях Запоріжжя?

Від початку пандемії неврологічне відділення у шостій лікарні Запоріжжя приймало профільних пацієнтів із ковідом.

«Коронавірус вражає не лише легені, а й має цілу низку супутньої патології у вигляді серцево-судинних ускладнень, а також це інсульти, це інфаркти міокарда, ризик виникнення тромбів», - повідомляє лікар-невролог Ганна Макаренкова.

Пізніше відділення остаточно перепрофілювалося на ковідне. Лікарі тут працюють із надважкими хворими.

«Морально дуже важко. Багато не витримують навантажень, звільняються лікарі, звільняються медсестри. Зросла летальність - це теж дуже неприємно з цим стикатися, що ми не завжди можем врятувати людину навіть попри всі зусилля», - продовжує Ганна.

Щодня у лікарні перебувають близько ста хворих із підтвердженим діагнозом і п'ятдесят – із підозрою на коронавірус. Усі вони мають пневмонію, і більш ніж половина – потребує кисню.

«Концентраторів багато хворих потребують не один день, це і 5 днів, і 7, часом 10, а часом і більше днів. І кожен концентратор - це один хворий. В цей час можуть інші хворі потрапляти в лікарню, і теж потребувати кисню, і це дуже важко - вирішити кому віддати концентратор», - ділиться лікар-невролог.

Шість нових кисневих концентраторів лікарня отримала від Фонду Ріната Ахметова та банку ПУМБ.

«Ми продовжуємо отримувати допомогу від Фонду Ріната Ахметова, від активів Метінвест, ДТЕК, банку ПУМБ. Завдяки цьому у 6-ій лікарні, яка приймає ковід, сьогодні збільшилась кількість кисневих концентраторів на 6 одиниць. 6 концентраторів в одиницю часу лікування - це 6 врятованих життів», - повідомляє Анатолій Пустоваров, заступник міського голови Запоріжжя.

Раніше Фонд Ріната Ахметова доправив сучасний апарат ШВЛ до відділення інтенсивної терапії шостої лікарні у Запоріжжі.

«Уже майже рік Фонд допомагає лікарям державних медичних закладів у порятунку життів, забезпечуючи опорні лікарні необхідним обладнанням та витратними матеріалами. Кисневі концентратори - в числі найбільш затребуваного обладнання, тому Фонд і активи групи СКМ закупили і передали медикам 155 концентраторів високого класу», - ділиться Ірина Блажан, директора проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова.

Медики кажуть: важливо, що можуть покладатися не лише на себе, а й на "розумну" медтехніку та підтримку близьких.

«Сім'я допомагає триматися, колеги допомагають триматися, тому що ті, хто залишився зараз працювати - то всі люди, які на своїх місцях», - розповідає Ганна Макаренкова, лікар-невролог.

 

Реклама

Реклама