Фонд Ріната Ахметова спільно з "ДТЕК" передали лікарні Добропілля 2 апарати ШВЛ

05 жовтня, 22:53
Фонд Ріната Ахметова спільно з "ДТЕК" передали лікарні Добропілля 2 апарати ШВЛ - фото 1

Донеччина увійшла до п’ятірки лідерів за розповсюдженням коронавірусу. Нині у лікарнях області зайняті понад 80% ліжок, які призначені для хворих із SARS-CoV-2/COVID-19 та пацієнтів із підозрою на цю недугу.

Це найвищий показник в Україні. Як медики готуються протистояти новим викликам?

19-річна Ангеліна прийшла на черговий огляд до лікаря. Кілька місяців тому дівчина потрапила у ДТП. Вона була за крок від смерті і близько тижня перебувала у реанімації.

«Повністю на інвазійній вентиляції легень близько п’яти діб», — описав тодішній стан Ангеліни завідувач відділення анестезіології Добропільської лікарні інтенсивного лікування Костянтин Скоромний.


Протягом місяця до апаратів штучної вентиляції легень у цій лікарні підключають до 20 пацієнтів із різними діагнозами, — розповів анестезіолог Костянтин Скоромний. Наприклад, один із хворих перебував на апараті ШВЛ 40 діб. Пацієнта вдалося врятувати, нині його вже виписали.

«Потрібні апарати експертного класу, ті, які найбільш пристосовані будуть до пацієнта. Яким менше потрібно буде уваги лікаря, менше налаштувань. Який буде простий і зручний у використанні. І дієвий. Наразі є дефіцит апаратів ШВЛ», — сказав Костянтин Скоромний.


Медик додає, що через пандемію коронавірусу потреба в надсучасних апаратах штучної вентиляції легень збільшилася. Вже майже місяць, як ця лікарня почала приймати пацієнтів із COVID-19. Щоб хворі з найважчими ускладненнями від хвороби якнайшвидше отримали якісну допомогу, Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією “ДТЕК” передали добропільській лікарні два апарати ШВЛ.

«Круте обладнання, воно дороговартісне. Завдяки допомозі Ріната Ахметова та його Фонду можемо забезпечити своїх пацієнтів якісною медичною допомогою», — поділився Костянтин Скоромний.


Директор Добропільської лікарні інтенсивного лікування Вадим Бобков також вдячний Фонду за допомогу:

— Наша лікарня давно співпрацює з фондом Ріната Леонідовича, і ми дуже вдячні за цю допомогу.


Загалом у межах програми "Рінат Ахметов — порятунок життів" державні лікарні країни отримають понад 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легень.

«Це найбільша допомога одного благодійника державним медичним установам. Ця програма не має аналогів у країні. Це найбільш велика, системна і масштабна приватна ініціатива, яка спрямована на поліпшення системи охорони здоров'я в країні», — заявив представник компанії “ДТЕК” Віталій Шевченко.


Після налаштування і короткого інструктажу нове обладнання готове рятувати життя.
Протягом року на апаратах штучної вентиляції легень, наданих Фондом Ріната Ахметова, інтенсивну терапію зможуть отримати понад 10,5 тисяч пацієнтів.

Поділитися: