Фонд Ріната Ахметова продовжує збір історій та свідчень мирних жителів Донбасу

14 січня, 12:18
Фонд Ріната Ахметова продовжує збір історій та свідчень мирних жителів Донбасу - фото 1

У Фонді переконані, що всі вони повинні бути розказані.

Для цього Фонд створив онлайн-музей "Голоси Мирних" і поставив собі завдання — зібрати 100 тисяч свідчень людей. Це буде найбільше в Україні зібрання історій мирних людей Донбасу.
Перша тисяча історій вже зібрана. Одна з них розказана Тетяною Гололобовою, медиком із Красногорівки. Вона згадала, що було найважчим випробуванням, чому за останні роки її цінності кардинально змінилися і хто допоміг їй та мільйонам інших мирних жителів вижити.

Фонд Ріната Ахметова продовжує збір історій та свідчень мирних жителів Донбасу - фото 151401

Наприкінці червня 2014 року в Красногорівці йшли запеклі бої. Тетяна Гололобова, лікарка і молода мама, міцно стискала в обіймах свою дворічну дочку. Хтось порадив не ночувати в будинку, сховатися в підвалі. І це врятувало життя Тетяні і її дитині.

«Це була безсонна ніч. Ми не спали фактично, тому що було бомбардування, і все здригалося. Гармати стріляли. Ми були одягнені. У нас в будинку не було підвалу. До сусідів у підвал знесли запас води, їжі, документи, щоб можна було сховатися в разі бомбардування. Десь до ранку все припинилося, стихло, і ми тоді виїхали до батьків», — згадує жінка.


Вона каже, що їхала ненадовго. Думала: доїде з донькою до Маріуполя, скупається в теплому морі, а через кілька днів усе закінчиться, і вони повернуться додому. Але їхній будинок у Красногорівці тепер зруйнований, і повертатися просто нікуди.

«Втратити свій будинок — це найстрашніше. Жахливо, коли ніде жити. Фактично твоє життя просто руйнується», — розповідає Тетяна.


В Маріуполі у Тетяни не було ні друзів, ні родичів. Вона зізнається, що перший рік на новому місці було дуже важко:

— І робота знайшлася, і житло було, але морально було дуже важко усвідомлювати, що ти все втратив. Не скажу, що ніякої допомоги не було, але було важко. Тоді ми вперше зіткнулися з Фондом Ріната Ахметова, який видавав гуманітарну допомогу — продуктові пайки. І моя дитина була маленькою, їй тоді виповнилося лише три роки. Ми отримували пайок щотижня.


Сьогодні Тетяна працює медиком у Маріуполі. Вона знову опинилася на передовій. Цього разу — боротьби з коронавірусом. Нещодавно жінка знову зустрілася зі співробітниками Фонду Ріната Ахметова. Це було в лікарні, куди Фонд привіз тести та медичне обладнання.

«У нас такого обладнання не було, воно залишилося в Донецьку. Тепер, завдяки Фонду, ми проводимо дослідження на всю Донецьку область», — зазначає медик.

 


Якщо Вам є, що розповісти, то поділіться своєю історією. Перейдіть за посиланням і розкажіть, як для вас розпочалася війна і що вона змінила.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: