Фонд Ріната Ахметова продовжує свій проєкт «Запитай у лікаря»

Фонд Ріната Ахметова продовжує свій проєкт «Запитай у лікаря» - фото 1

Ажіотаж на комп’ютерну томографію легень при Ковід необґрунтований. А надмірне вживання деяких препаратів ладне призвести до незворотніх наслідків у майбутньому. На цьому наполягають фахівці. Лікарі готові ділитися досвідом та давати поради.

Останні чотири місяці початок чергування Сергія Дуброва нагадує збори вогнеборця на виклик. Потрібно убезпечити себе, аби врятувати життя інших.

На найближчі чотири години телефон та особисті речі залишаються поза червоною зоною. Зв’язок із зовнішнім світом – лише за рацією. Лікар розповідає про стан пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії.

Нині у 17-й лікарні Києва зайняті усі 60-т ліжок, передбачені для недужих на коронавірус.

«Постійний потік карет швидкої допомоги. Постійно привозять хворих. Всі пацієнти, які госпіталізовані до нашого закладу, вони є всі тяжкими, всі потребують кисню», — розповідає Сергій Дубров, лікар-анестезіолог Київської міської клінічної лікарні №17.

«Ковід-атеїсти» — так медик називає людей, які не вірять у небезпеку коронавірусу. Знімок легень саме такого пацієнта бачимо на моніторі. Літній чоловік потрапив до лікарні буквально синій від нестачі кисню в організмі.

«Ми бачимо уражені обидві легені, практично повністю. Коли пацієнт трошки дійшов до тями, я запитав його, мабуть ви не вірити в коронавірус. Він сказав, що до цих пір не вірив. Тепер вже повірив. На превеликий жаль, цей пацієнт через 2,5 тижні помер», — продовжує Сергій Дубров.

Щоби розвінчати міфи про Ковід-19 і дати поради щодо діагностики та лікування, Сергій Дубров узяв участь в онлайн-розмові «Запитай у лікаря».

«Дуже важливо людям отримати відповіді саме на ті запитання, які їх цікавлять від фахівця», — ділиться лікар-анестезіолог.

Протягом першої онлайн-трансляції до розмови з лікарем долучилися півтори тисячі користувачів. Сергій Дубров устиг зреагувати на понад 80-т запитань. В одній із відповідей звернувся до тих, хто, отримавши позитивний ПЛР-тест, одразу стає в чергу на комп’ютерну томографію легень.

«Забути взагалі цей шалений ажіотаж з КТ. На два тижні наперед у Києві розписані черги на проведення КТ, яке абсолютно не має ніякого значення в плані вибору тактики лікування», — пояснює лікар Сергій Дубров.

Зловживання антибіотиками – ще одна помилка, якої припускаються хворі на коронавірус, що лікуються вдома.

Зі 100 хворих, чи з 200 хворих лише 7 потребують антибіотиків. Немає необхідності призначати антибіотики при вірусному захворюванні. З одного боку – це шкода для пацієнта, з іншого боку- це шкода для популяції людей в цілому у всьому світі.

Онлайн-розмови «Запитай у лікаря» стануть регулярними. Це новий проєкт Фонду Ріната Ахметова спільно з Міністерством охорони здоров’я.

«Це серія онлайн-трансляцій з найкращими фахівцами МОЗ, під час яких будь-хто може поставити лікарям запитання і дізнатися достовірну розлогу інформацію, як лікувати цю хворобу. Проект «Запитай й лікаря» реалізовується в рамках програми «Рінат Ахметов – порятунок життів»», — пояснює Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова.

Щотижня зрозумілі відповіді на складні запитання даватимуть провідні імунологи, анестезіологи, реаніматологи та інфекціоністи країни. Стежити за трансляціями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Фейсбуці. Наступна онлайн-розмова пройде у середу, 11 листопада. На запитання відповість лікар-пульмонолог Світлана Гук.

Реклама