Фонд Ріната Ахметова привертає увагу суспільства до проблем в Україні

Фонд Ріната Ахметова привертає увагу суспільства до проблем в Україні - фото 1

Найвпливовіші благодійники Європи зустрілися у Відні аби відповісти на сучасні виклики в області філантропії.

Представники понад півтисячі фондів дискутували і вирішували: кому допомагати, у розвиток чого вкладати кошти. Обмінювалися досвідом. Серед них і Фонд Ріната Ахметова. Вже кілька років він привертає увагу суспільства до проблем в Україні. І ділиться із колегами своїм досвідом.

Від кризи до можливостей – це гасло форуму наймасштабнішої благодійної платформи – Європейського центру фондів. Представники благодійних організацій – а їх тут пів тисячі – зібралися вперше від початку пандемії. Вирішують: як відповісти на виклики сьогодення.

«Це три виклики: зміна клімату, цифрова трансформація та соціальна відповідальність, активна соціальна позиція задля того, щоб допомогти людям мати сильну, незалежну позицію та бути учасниками партнерських стосунків у нашому суспільстві», — говорить співорганізатор конференції Генеральний директор ERSTE FOUNDATION Боріс Марте.

Серед найвпливовіших філантропів Європи – і Фонд Ріната Ахметова. Найбільша благодійна організація України вже 16 років втілює у життя програми допомоги і розвитку національного рівня. А останнім часом привертає увагу спільноти до конфлікту на Донбасі.

«Для українських благодійних фондів, а фонд Ріната Ахметова давно є учасником цієї організації, по суті представляє Україну в галузі благодійності на європейській арені, це звірити свої практики з глобальними трендами, поділитися досвідом та отримати досвід», — говорить член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Фонду Ріната Ахметова є чим поділитися з колегами. Адже під час локдауну створив один із найкращих освітніх серіалів для школярів «Діджитал-фізра». Проєкт переміг одразу у двох номінаціях престижної міжнародної премії. Цифрова трансформація світу неминуча, кажуть представники потужних фондів. Діджитал-епоха диктує головний тренд філантропії – інвестувати в освіту!

«Ми маємо бути впевнені, що діти мають доступ не просто до освіти, а до найякіснішої освіти! Повинні бути впевнені, що після школи вони навчатимуться упродовж усього життя і мають навички для розв'язування багатьох великих проблем, які постають перед нами з блискавичною швидкістю», — говорить генеральний директор LEGO FOUNDATION Анн-Біргітте Альбректсен
«Це непросто це данина глобальної діджиталізації, а ще й реакція на локдани, і на ті обмеження, які наклав на нас коронавірус – важче допомагати! Коли у тебе дуже обмежені можливості фізичного контакту з благополучниками, і на форумі дуже багато обговорюється: як робити digital-допомогу, такою ж ефективною, як і допомога від людини до людини», — говорить член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

До речі, тема наступного форуму EFC, вже у новому 2022 році, це – проблеми в освіті та науці. І фондам у майбутньому вирішувати: як їх подолати.

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова підвів підсумки конкурсу есе «Один день».

Реклама

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама