Фонд Ріната Ахметова піклується про дітей, які постраждали від військових дій на Донбасі

Фонд Ріната Ахметова піклується про дітей, які постраждали від військових дій на Донбасі - фото 1

Десятки індивідуальних консультацій із психологами, що знаються на "травмах війни". Таку допомогу останнім часом отримали діти, поранені під час обстрілів на Донбасі. Через пандемію коронавірусу заняття довелося влаштовувати в онлайн-режимі. Яких результатів вдалося досягти?

Безліч саморобок та яскравих малюнків. У кімнаті 10-річної Маші чи не кожна річ свідчить про творчу натуру дівчинки.

«Це ми робили з двоюрідною сестрою, таку наклейку у вигляді котика», — розповідає жителька Маріуполя Марія Демченко.

Та рукоділля — не лише спосіб самовираження, а й відновлювальна терапія.

«Воно допомагає. Через те, що розробка руки», — продовжує Марія.

 

Реклама

П’ять років тому обстріли Маріуполя ледве не перекреслили майбутнє дитини. Коли місто накрило артилерійським вогнем, Маша разом із мамою гуляли на вулиці. Один з уламків снаряду розтрощив руку.

«У неї порізані сухожилля і зшиті на всіх пальцях, там тільки одне не зачеплене», — ділиться Яна Демченко, жителька Маріуполя.

Прогнози лікарів були невтішними. Кисть та пальці правої руки могли назавжди лишитися знерухомленими.

«Нам допоміг Фонд Ріната Ахметова. Він допомагав у лікарні і допоміг із реабілітацією», — продовжує Яна Демченко.

Позаду чотири курси відновлення – а це щорічні поїздки до оздоровчих санаторії, масажі та вправи.

«Це дуже допомогло, тому що якби не реабілітація, якби не фахівці, які знаходяться в цих санаторіях. Я не знала б, що з рукою, чи змогла б я сама отримати такий результат, як зараз», — ділиться Яна Демченко.

Результатом був здивований навіть лікар, який оперував Машу після поранення.

«Він подивився руку і сказав, що взагалі думав, що буде ворушити тільки пальцями, тобто кистю вона ворушити не буде. Але домоглися максимального результату. Там п'ять відсотків відхилення від норми», — продовжує Яна.

Через пандемію коронавірусу поїздки до санаторію цьогоріч довелося поставити на паузу. Та це не стало на заваді реабілітації.

Уявити себе у найбезпечнішому місці – одна з вправ, яку використовує психологиня під час онлайн заняття із Машею. Фахівчиня, що має досвід роботи з травмами війни, розробила індивідуальну програму як для дівчинки, так і для її мами.

«З Машею один день, один день зі мною. Психолог каже: вона у вас така активна. Я думала, що вона не буде спілкуватися. Тому що для неї це чужа людина», — розповідає Яна Демченко.

Загалом учасники проєкту "Рінат Ахметов – Дітям. Реабілітація поранених дітей" пройдуть по 10 консультацій із фахівцями. Від 2015 року підтримку отримали близько чотирьох із половиною тисяч хлопців та дівчат.

Реклама