Фонд Ріната Ахметова передав в запорізьку міську лікарню апарат ШВЛ

Фонд Ріната Ахметова передав в запорізьку міську лікарню апарат ШВЛ - фото 1

Загалом у межах програми «Рінат Ахметов – порятунок життів» державні лікарні країни отримають понад 200 апаратів ШВЛ. Більшість із них уже допомагають рятувати життя.

Понад 400 пацієнтів із Covid-19 виявили за минулу добу у Запорізькій області. Це в 2,5 рази більше ніж ще тиждень тому. Нині - регіон на шостому місці за рівнем розповсюдження хвороби. Як справляються лікарі - розкажуть наші кореспонденти.

“Я відчув нездужання і невелике підвищення температури”, - говорить пацієнт Сергій Бучик.

А ще втрата відчуття запаху та значне ускладнення дихання. Такі симптоми відчув Сергій, коли підхопив Covid-19.

“На мене навалилася задишка. Така, що у мене ніколи такого не бувало”, - додає Сергій Бучик.

Сергій потрапив до реанімації, одразу – під апарат ШВЛ. На штучній вентиляції був понад тиждень. Чоловік має важке хронічне захворювання. Та завдяки зусиллям лікарів стан вдалося поліпшити. Нині Сергій перебуває у звичайній палаті та готується до виписки.

За життя найважчих пацієнтів медики цієї лікарні борються в реанімації. До початку пандемії тут надавали допомогу хворим з інсультами. Нині у більшості діагноз Covid-19 і двостороння пневмонія.

“Іде тотальне пошкодження легенів. Звичайно, на тлі такої поразки лікувати дихальну недостатність вкрай складно”, - поясює завідувач відділенням інтенсивної терапії запорізької лікарні №6 Юрій Хохлов.

Реаніматолог Юрій Хохлов вважає Covid-19 одним із найнебезпечніших викликів, із яким довелося стикнутися за 40 років роботи.

“Були епідемії пташиного грипу, різних форм грипу з неї поразкою легеневої системи, але більш таксічного, ніж коронавірус не було”, - підкреслює Юрій Хохлов.

Недужих ушпиталюють тільки з важким перебігом хвороби. Часто такі пацієнти потребують штучної вентиляції легень.

“Кожен апарат ШВЛ високого класу – це шанс і для пацієнтів, і велика підмога для медиків”, - пояснює директорка департаменту охорони здоров’я запорізької міськради Вікторія Ушакова.

Саме такий апарат лікарні надав Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією «Метінвест».

“Розуміючи важливість підтримки медіціци в цій боротьбі, Рінат Ахметов об'єднав сьогодні зусилля свого благодійного фонду і бізнесів СКМ, тим самим на сьогодні надавши допомогу країні і медицині країни безпрецедентну за своїми масштабами”, - говорить представник компанії “Метінвест” Сергій Самарський.

Загалом у межах програми «Рінат Ахметов – порятунок життів» державні лікарні країни отримають понад 200 апаратів ШВЛ. Більшість із них уже допомагають рятувати життя.

“У таких масштабах більше ніхто не надає допомогу як Фонд Ріната Ахметова у нас в Україні”, - додає директор запорізької лікарні №6 Ірина Вщина.

Протягом року на апаратах ШВЛ, наданих Фондом, інтенсивну терапію зможуть отримати 10 із половиною тисяч пацієнтів із Covid-19 та іншими патологіями.

“Якби ми тих хворих, яких підключали до ШВЛ, не підключали, у нас би летальність, тобто смертність була б набагато вище, може бути, в два рази. Все-таки ШВЛ рятує”, - пояснює завідувач відділення інтенсивної терапії запорозької лікарні №6 Юрій Хохлов.